Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kosiarki akumulatorowe

( ilość produktów: 3 )

Kosiarka do trawy – „must have” posiadaczy trawnika

Pielęgnacja trawnika to jedno z przyjemniejszych zadań posiadania domu z ogrodem lub po prostu działki wypoczynkowej. Praca ta relaksuje, a efekty mogą przerosnąć najśmielsze oczekiwania i dać nam mnóstwo satysfakcji. Zadbany trawnik odpłaci nam pięknym wyglądem i sam w sobie będzie piękną ozdobą naszej posesji. Aby trawa rosnąca na naszym terenie była zdrowa i wyglądała efektywnie musimy ją oczywiście regularnie przycinać, a do tego potrzebna jest nam dobra kosiarka.

W tym tekście omówimy sobie grupę, jaką są kosiarki akumulatorowe.

Kosiarka akumulatorowa – przyszłość leży w baterii

W ciągu ostatnich lat technologia znacznie poszła do przodu, warto jest dowiedzieć się o nieco o elektronarzędziach zasilanych akumulatorowo. Kosiarka akumulatorowa to świetne rozwiązanie z uwagi na kilka cech, jakie odróżniają ją od swoich elektrycznych czy spalinowych sióstr. Pierwszą z nich jest przede wszystkim pełna mobilność takiej kosiarki do trawy. Brak kabla zasilającego sprawia, że w żaden sposób nie jesteśmy ograniczeni w przemieszczaniu się z kosiarką akumulatorową. Znika więc też i potrzeba używania przedłużacza, jak to ma miejsce w przypadku pracy kosiarką elektryczną. Ale brak kabla oznacza coś jeszcze. Jeśli do tej pory obawialiście się przypadkowego przecięcia przewodu elektrycznego, a co za tym idzie porażenia prądem, problem ten został właśnie rozwiązany ;)

Kolejną zaletą kosiarek akumulatorowych jest zdecydowanie mniejszy poziom hałasu, jaki wytwarzają podczas swojej pracy. W porównaniu do modeli elektrycznych czy, co gorsza, spalinowych, kosiarki akumulatorowe są urządzeniami zdecydowanie bardziej cichymi.

Kosiarka akumulatorowa bezszczotkowa DEDRA SAS+ALL DED7198 generuje dla przykładu hałas na poziomie 80,5dB. Dla porównania model spalinowy dostępny w naszej ofercie produkuje hałas na poziomie 93dB, przy którym występuje już absolutny nakaz korzystania ze słuchawek bądź zatyczek do uszu, gdyż taki jego poziom grozi nam złym samopoczuciem, a przy długotrwałym kontakcie z nim, nawet trwałym pogorszeniem się jakości słuchu.

Znamy już dwie główne zalety kosiarek akumulatorowych, wymieńmy zatem kolejną. Kosiarka akumulatorowa ma do siebie to, że jest lżejsza od modeli zasilanych elektrycznie czy spalinowo. Wszystkie dostępne modele kosiarek akumulatorowych cechują się bardzo niską wagą, co zdecydowanie ułatwia ich transport oraz użytkowanie. Są łatwiejsze w prowadzeniu oraz wykonywaniu manewrów np. skrętu.

Ostatnim, choć nie mniej ważnym atutem, który chcielibyśmy opisać jest po prostu bycie Eko :) A jest tak z dwóch powodów. Po pierwsze kosiarka akumulatorowa nie produkuje szkodliwych dla natury spalin. Jest przyjazna środowisku, a więc i nota bene nam. Wysoka emisja spalin jest zabójcza dla wszystkich żywych organizmów na naszej planecie – kosiarka akumulatorowa nie dokłada na szczęście swojej cegiełki do tego procesu. Ale to nie wszystko! Wybierając urządzenia z systemu SAS+ALL (Single Aku Solution) chronisz środowisko w jeszcze jeden sposób, a mianowicie ograniczając tzw. ślad węglowy wytwarzany podczas produkcji akumulatorów.

Jaka kosiarka akumulatorowa – czyli którą wybrać w gąszczu ofert

Znając już zalety kosiarki akumulatorowej możemy przejść to zagadnienia, jaka kosiarka akumulatorowa będzie najlepsza dla naszych potrzeb.

Głównym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas wyboru kosiarki akumulatorowej (ale także elektrycznej czy spalinowej) jest jej wielkość, a dokładniej szerokość koszenia. Wiadomo, im ona wyższa tym urządzenie będzie większe, ale za to szybciej skosimy powierzchnię działki. Dostosujmy więc ten parametr do swoich realnych potrzeb. Jeżeli jesteśmy posiadaczami niewielkiej działki, to mała kosiarka akumulatorowa, z mniejszą szerokością roboczą, będzie dobrym rozwiązaniem. Analogicznie, jeśli teren, który będziemy kosić jest znacznej wielkości, lepiej zaopatrzyć się w kosiarkę akumulatorową o większej szerokości koszenia.. Pamiętajmy również, że im mniejsza kosiarka akumulatorowa, tym mnij miejsca zajmuje jej przechowywanie.

Obecnie w naszym asortymencie posiadamy trzy modele kosiarek akumulatorowych.

Pierwszym z nich jest DED7198 - mała kosiarka akumulatorowa o szerokości roboczej 33cm, sprawdzi się więc ona idealnie w przypadku małych działek. Kosiarka akumulatorowa DED7198 posiada także regulację wysokości koszenia, co jest istotne, jeśli mamy mocno zarośnięty trawnik i potrzebujemy skosić wyższą trawę. Jako jedyna z naszego asortymentu ta kosiarka akumulatorowa zasilana jest tylko jednym akumulatorem.

Kolejnym modelem jest kosiarka akumulatorowa bezszczotkowa DEDRA SAS+ALL DED7199. Tutaj szerokość robocza wynosi już 37 cm, także ten model śmiało polecić możemy do ogrodów o powierzchni 300-500m². Dodatkowo ta kosiarka akumulatorowa posiada funkcję mulczowania/mielenia trawy, dzięki czemu ograniczamy objętość urobku, a także dodatkowo odżywimy trawnik.

Ostatnim modelem jest kosiarka akumulatorowa DED7197V, która dzięki szerokości koszenia 43 cm idealnie sprawdzi się w średnich i większych ogródkach. Tutaj również wzbogacono urządzenie w funkcję mulczowania trawy oraz w regulację wysokości koszenia. Podobnie jak kosiarka do trawy DED7199, ten model zasilany jest dwoma akumulatorami.

Warto dodać, że wszystkie trzy modele kosiarek akumulatorowych, wyposażone są w silnik bezszczotkowy, a to przekłada się między innymi na mniejszą emisję hałasu oraz wyższą sprawność i moc urządzenia. Podnosi się również komfort posiadania takiego sprzętu, gdyż nie musimy martwić się o dostępność i wymianę szczotek elektrografitowych, jak to ma miejsce w przypadku silników tradycyjnych.

Niezależnie od tego, na który produkt się Państwo zdecydujecie, do kosiarek akumulatorowych rekomendujemy akumulatory o najwyższej pojemności - 5Ah DED7035 lub te nieco mniejsze - 4Ah DED7034. Nie zaleca się stosowania akumulatorów o mniejszej pojemności. Będąc przy temacie akumulatorów wspomnijmy o jeszcze jednaj bardzo istotniej rzeczy -  w celu poprawnego działania kosiarki konieczne jest wykorzystanie takich samych pojemności baterii i o takim samym stanie naładowania. Baterie rozładowują się równomiernie, dlatego jeśli, dla przykładu, użyjemy akumulatorów o pojemnościach 2Ah oraz 5Ah to po rozładowaniu baterii o mniejszej pojemności, ta większa, mimo iż jeszcze nie do końca rozładowana, nie będzie pracować w urządzeniu.

Oczywiście oprócz kosiarek akumulatorowych w skład naszej oferty wchodzą tradycyjne kosiarki elektryczne oraz kosiarki spalinowe, a także cała gama narzędzi ogrodniczych, zarówno tych mechanicznych jak i ręcznych. Z całą ofertą ogrodniczą można zapoznać się klikając tutaj, do czego oczywiście serdecznie zachęcamy :)

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2754 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Szybko, rzetelnie. Polecam.
2024-06-14
Towar zgodny z opisem, szybka i terminowa obsługa.
pixel