Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Osuszacze powietrza

( ilość produktów: 2 )

Osuszacz powietrza - czy warto kupić?

Osuszacz powietrza to urządzenie niezbędne, gdy chcemy pozbyć się dużej wilgotności z pomieszczenia. Zbyt duża wilgoć ma negatywny wpływ zarówno na organizm człowieka jak i na pomieszczenia, w których problem ten występuje. Jej nadmiar prowadzi do rozwoju grzybów i pleśni, które zająć mogą np. ściany czy sufity, a wdychane wraz z powietrzem doprowadzić mogą do wielu chorób układu oddechowego człowieka. Również na budowach czy przy remontach nadmierna wilgoć może być przeszkodą podczas wykonywania niektórych prac takich jak przykładowo malowanie ścian.

Jakie są zatem rodzaje osuszaczy? Jak wybrać odpowiedni osuszacz do mieszkania, a jaki na budowę?

Na to pytanie postaramy się w skrócie odpowiedzieć w tekście poniżej.

Rodzaje osuszaczy powietrza

Urządzenia te można podzielić na osuszacze kondensacyjne, inaczej zwane osuszaczami ziębniczymi oraz osuszacze adsorpcyjne. Działanie osuszacza ziębniczego polega na skraplaniu wody na zimnej powierzchni. Jest on bardzo wydajny, ale najlepiej go stosować przy 30 stopniach Celsjusza i wilgotności ponad 80%.

Osuszacze adsorpcyjne gromadzą wilgoć na powierzchni adsorbentu. To urządzenie jest bardzo uniwersalne, ponieważ może być stosowane przy niemal każdej temperaturze i wilgotności, dzięki czemu sprawdzi się również w zimnych i wilgotnych piwnicach. 

Podział urządzeń ze względu na ich przeznaczenie

Osuszacze można podzielić na:

  • Osuszacze domowe - urządzenia mogą pochłaniać do 40 litrów wody na dobę
  • Osuszacze budowlane - do zastosowania przy osuszaniu ścian, pomagają przyspieszyć prace budowlane, są odporne na kurz, pył, uszkodzenia, są bardzo wydajne
  • Osuszacze przemysłowe - do zastosowania przy liniach produkcyjnych
  • Osuszacze profesjonalne - z mocną obudową, odporną na uszkodzenia, jednocześnie cechują się dużą wydajnością suszenia, nawet do 100 litrów na dobę
  • Osuszacze basenowe - idealne do niewielkich basenów
  • Osuszacze powietrza sprężonego - usuwają wilgoć z układu pneumatycznego maszyn czy narzędzi

Jak dobrać osuszacz wilgoci?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, do jakiego celu potrzebujemy osuszacza powietrza.

Do mieszkania czy domu, gdzie regularnie zbiera się wilgoć, wystarczy zwykły domowy osuszacz. Jednak do pomieszczeń mocno wilgotnych czy zalanych niezbędne będą profesjonalne urządzenia, które cechują się dużą wydajnością pochłanianej wody.

Na budowach natomiast ważne jest, aby kupić osuszacz odporny na pył i zanieczyszczenia oraz wygodny w transporcie. Warto również zwrócić uwagę na warunki pracy osuszacza, jego głośność, wydajność czy przepływ powietrza. Przykładem tego typu urządzenia jest proponowany przez markę DEDRA osuszacz budowlany DED9902 z dwoma dużymi kołami jezdnymi oraz wygodnym uchwytem transportowym, dzięki którym bezproblemowo przemieścimy osuszacz z miejsca na miejsce, zależnie od aktualnych potrzeb. Poza komfortem użytkowania ten osuszacz budowlany cechuje się przepływem powietrza na poziomie 300m³/h oraz wydajnością 50l/24h – tak dobrane parametry sprawiają, iż osuszacz wilgoci sprawdzi się przy osuszaniu pomieszczeń w granicach 120-180m². Dla osób szukających wyższych parametrów polecamy natomiast osuszacz powietrza budowlany DEDRA DED9904 z przepływem powietrza na poziomie 500m³/h oraz wydajności 90l/24h

Pamiętajmy, że przy wyborze tego typu urządzeń trzeba zwrócić uwagę na parametry sprzętu, jakość jego wykonania oraz cel, do którego ma być użyty, tak aby skutecznie i szybko osuszyć daną powierzchnię, zapobiegając tym samym rozwojowi szkodliwych grzybów czy pleśni.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2754 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Towar zgodny z opisem, szybka i terminowa obsługa.
2024-06-08
Obsługa mojego zamówienia była super. Przesyłka była wcześniej niż przewidywana dostawa. Zamówione produkty były dobrze zabezpieczone.
pixel