Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Mechaniczne narzędzia ogrodowe

( ilość produktów: 15 )

Mechaniczne narzędzia ogrodowe – co przyda nam się w ogrodzie

Piękny ogród wymaga pracy i zaangażowania przez cały rok. Pracę, która nie należy do najlżejszych wspomóc mogą odpowiednie narzędzia ogrodowe. Wybierając narzędzia ogrodowe warto postawić na produkty o dobrej jakości. Nie tylko zapewnią one wygodę i komfort pracy, ale także, będą służyć przez wiele lat. 

Nożyce do żywopłotu – łatwa pielęgnacja i stylizacja krzewów oraz żywopłotów

Jak sama nazwa wskazuje, nożyce do żywopłotu wykorzystywane są do pielęgnacji żywopłotu oraz innych zwartych grup roślinnych. Za ich pomocą można sprawnie przyciąć gałęzie i cienkie pędy. Wykorzystywane są zarówno przez firmy zajmujące się profesjonalną uprawą ogrodów, ale także przez prywatnych posiadaczy ogrodów. Nożyce ogrodowe mogą być napędzane silnikiem elektrycznym jak np. model GARDEN DEDRA DED8694-51, lub spalinowym. Największą zaletą nożyc do żywopłotu z silnikiem elektrycznym jest jego cicha praca oraz ekologiczność. Nożyce z silnikiem spalinowym oferują za to większą moc, ale produkują spaliny i pracują głośniej. 

Alternatywą dla wyżej wymienionych nożyc ogrodowych są produkty zasilane akumulatorowo. Akumulatorowe nożyce do żywopłotu zapewniają wysoką mobilność, bez wytwarzania szkodliwych dla środowiska spalin. Są również ciche, więc praca nimi nie jest uciążliwa ani dla operatora, ani dla osób z najbliższego otoczenia.

Dmuchawy do liści - porządki w ogrodzie mgnieniu oka

Kolejnym przydatnym urządzeniem w ogrodzie jest dmuchawa do liści. Umożliwia ona szybkie i łatwe usuwanie liści z rabat, trawników, tarasów i innych powierzchni. Dmuchawa do liści składa się z długiej rury, dyszy, włącznika oraz stabilnego uchwytu. Po skierowaniu dyszy na liście, są one szybko zdmuchiwane w jedno miejsce. Dmuchawa ogrodowa może się przydać nie tylko do sprzątania liści. Może być wykorzystywana także do oczyszczania powierzchni z piasku, sprzątania drobnych gałązek, oczyszczania powierzchni żwirowych, a nawet usuwania świeżego śniegu. 

Podobnie jak w przypadku nożyc do żywopłotu, tak i wśród dmuchaw ogrodowych wybrać możemy rodzaj zasilania urządzenia. Największą popularnością cieszą się dmuchawy do liści akumulatorowe jak chociażby model DEDRA SAS+ALL DED7093, który ze względu na brak przewodu zasilającego zyskuje dużą mobilność, a także możliwość użytkowania w każdych warunkach niezależnie od dostępu do sieci elektrycznej.

Opryskiwacze ogrodowe – wygodne nawadnianie najwrażliwszych roślin

Opryskiwacze ogrodowe są wykorzystywane nie tylko w rolnictwie i ogrodnictwie, ale także w pracach domowych i przemyśle (dezynfekcja pomieszczeń). Za ich pomocą można rozpylać środki ochrony roślin (owadobójcze, chwastobójcze i przeciw-chorobowe), oraz zraszać i nawadniać rośliny. Opryskiwacz ogrodowy przyda się w pracy w sadzie i na plantacji, do opryskiwania drzew i krzewów. Wybierając opryskiwacz ogrodowy warto przemyśleć, do jakich prac będzie używany. W przypadku małych ogrodów wystarczą opryskiwacze ręczne. Do ogrodów średniej wielkości polecane są opryskiwacze naramienne, zaś do dużych ogrodów i sadów - opryskiwacze plecakowe.  

Na specjalną uwagę w temacie opryskiwaczy zasługuje opryskiwacz ogrodowy akumulatorowy DEDRA SAS+ALL DED7097który to produkt jest świetną alternatywą dla zwykłych opryskiwaczy ręcznych czy nieekologicznych opryskiwaczy spalinowych, a to w szczególności z uwagi na swoje akumulatorowe zasilanie.  

Oczywiście wszystkie wyżej opisane produktu z danych kategorii znajdziecie w naszym sklepie, zarówno internetowym, jak i stacjonarnym. Dla tych zaś z Was, którzy poszukują sprzętów nieco większego kalibru polecamy z zapoznaniem się z działem maszyn ogrodniczych, w której znajdują się m.in. kosiarkiglebogryzarki czy pilarki łańcuchowe.

Pozdrawiamy!

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2754 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
Bardzo sprawna obsługa Bardzo dziękuję
2024-06-08
Obsługa mojego zamówienia była super. Przesyłka była wcześniej niż przewidywana dostawa. Zamówione produkty były dobrze zabezpieczone.
pixel