Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Walce do trawy

( ilość produktów: 3 )

Walec ogrodowy – gwarancja zdrowego trawnika

Piękny trawnik to spore wyzwanie, jednak zaopatrując się w odpowiednie narzędzia ogrodowe możemy mu sprostać.

Przykładem takiego narzędzia ogrodowego jest ręczny walec do trawy. Walce do trawy to ręczne narzędzia ogrodowe, które często nazywane są zamiennie walcami do ubijania trawnika lub walcami ogrodowymi. Ręczny walec do trawy stosowany jest głównie po zasiewie lub po wykonaniu prac pielęgnacyjnych na trawniku. Ręczne walce do trawy pomogą w prosty sposób zadbać o wygładzenie podłoża, zagęszczenie gleby czy napowietrzenie trawnika. Walec do ubijania sprawdzi się wszędzie tam gdzie potrzebujemy w szybki sposób zadbać o idealne podłoże. Wyposażając ręczny walec do trawy w dodatkowe kolce w szybki i prosty sposób mamy walec do aeracji trawnika i jeszcze więcej możliwości.

Dlaczego używanie walca do trawy jest ważne?

Posiadanie ręcznego walca do trawy umożliwia nam odpowiednie pielęgnowanie trawnika. Poprzez walcowanie ziemi po zasianiu trawy, zagęszczamy glebę co pomaga w równomiernym ułożeniu ziemi wokół nasion. Zagęszczając glebę walcem do trawy dbamy o utrwalenie nasion co sprzyja lepszemu kiełkowaniu i wzroście. Walec do walcowania trawnika wpływa bardzo korzystnie na gęstość trawy i jej ogólną kondycję. Walec do ubijania trawnika pomaga w wygładzaniu powierzchni eliminując nierówności, zapewnia estetyczny wygląd ale również ułatwia późniejsze prace jak koszenie czy grabienie. Stabilna, zagęszczona gleba to idealne podłoże, mniejsze ryzyko erozji, lepszy wzrost trawy i w efekcie piękny trawnik.

Jednak nie tylko po samym zasianiu warto używać ręcznego walca do trawy. Walcowanie trawnika idealnie sprawdzi się jeśli chcemy odświeżyć wygląd trawnika na początku sezonu. Używanie ręcznego walca do walcowania trawnika, doskonale sprawdzi się po dosiewaniu trawy oraz wyrówna trawnik po działalności szkodników.

Korzystnym rozwiązaniem jest zastosowanie w ręcznym walcu do trawy dodatkowych opasek z kolcami jak kolce DEDRA 80C102 co umożliwia nam aerację czyli napowietrzanie trawnika. Dzięki walcowi do napowietrzania trawnika polepszamy cyrkulację powietrza w glebie co znakomicie stymuluje wzrost trawy i polepsza jej ogólną kondycję. Nakłuwając glebę walcem do trawnika z kolcami poprawiamy drenaż ułatwiając odpowiednie nawodnienie oraz przygotowujemy do efektywnego nawożenia.

Jaki ręczny walec do trawy kupić?

Decyzja o zakupie walca ogrodowego zależy od konkretnych potrzeb oraz rodzaju prac. Jeśli chcemy odpowiednio dbać o trawnik, wykorzystując ręczne narzędzia ogrodnicze, zakup walca do trawników jest niezbędny. Dodatkowo pamiętajmy, że walec do trawy może być wykorzystywany również do innych czynności takich jak wyrównywanie i utwardzenia podłoża pod ścieżki czy inne elementy. Przy wyborze powinniśmy kierować się jakością wykonania i dodatkowymi możliwościami.

Walce do gleby wykonane ze stali są trwalsze od innych materiałów takich jak plastik czy drewno. W przypadku ręcznego walca do trawników marki DEDRA 80C100 mamy wysoką jakość wykonania i trwałą stal. Walec do trawy posiada zbiornik o pojemności 30 litrów, który po wypełnieniu wodą uzyskuje odpowiednią wagę do walcowania i wyrównywania podłoża. Szerokość robocza 50 cm sprawia, że praca walcem do trawy marki DEDRA jest niezwykle efektywna. Jeśli potrzebowalibyśmy jeszcze większej szerokości zapewni nam ją drugi walec DEDRA 80C101, o szerokości 80cm i pojemności 50 litrów. Obie szerokości zapewniają niezwykle wydajną pracę nawet na dużych powierzchniach. Oba walce możemy zaopatrzyć o dodatkowe kolce DEDRA 80C102, które dają możliwość aeracji.

Posiadając zadbany trawnik musimy zatroszczyć się również o jego odpowiednią długość, zapoznaj się z ofertą naszych kosiarek do trawy i zadbaj o cały proces do zdrowego trawnika.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2701 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Polecam.
2024-05-25
Wszystko świetnie Pasuje
pixel