Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szczypce do rur

( ilość produktów: 3 )

Niezbędnik hydraulika – szczypce do rur, klucze nastawne do rur

Aby sprawnie i efektywnie wykonywać swoją pracę, specjalista-hydraulik musi posiadać narzędzia, które nie tylko ułatwią, ale i pozwolą mu na wykonywanie swojej pracy.  Te narzędzie to nic innego jak klucze nastawne, wśród których znajdują się m.in. klucz nastawny do rur, szczypce do rur, klucz żabka do rur czy klucz francuski do rur. Narzędzia te pozwalają na przytrzymywanie, dokręcanie i odkręcanie rur, śrub czy kolanek. Klucze nastawne do rur są zdecydowanie najbardziej docenianymi wśród tych narzędzi, gdyż ze względu na swoją budowę oraz na regulację szczęk, w które są wyposażone, są również najbardziej uniwersalnymi z kluczy. Dzięki wymienionej powyżej regulacji z łatwością dostosuje się do różnych średnic nakrętek, rur czy zaworów, które chcemy akurat odkręcić czy dokręcić. Klucze nastawne ze względu na swoją uniwersalność sprawdzą się nie tylko w hydraulice, ale i w innych dziadzinach jak budowlano-remontowa czy monterska, a nawet motoryzacyjna.

Klucze nastawne do rur – rodzaje

W rodzinie kluczy nastawnych znajdziemy różne ich rodzaje, różniące się między sobą wielkością i konstrukcją. W zależności od producenta również nazwy mogą być inne, ale postaramy się nieco przybliżyć i rozjaśnić ten temat.

Klucz nastawny hydrauliczny

Nastawny klucz hydrauliczny charakteryzuje się budową szczęk, która pozwala na mocne i pewne „złapanie” danego elementu jak śruba czy zawór. Jest to możliwe dzięki uzębieniu, w które szczęki są wyposażone. Najczęściej wykorzystywany jest właśnie w hydraulice, ale także przy wykonywaniu instalacji gazowych.

Klucz francuski do rur

Ten rodzaj klucza wyglądem przypomina literę T lub młotek. Szczęki, które umieszczone są równolegle do siebie, jedna pod drugą regulowane są poprzez obracanie uchwytu, w którym znajduje się śruba rozporowa pozwalająca na rozwieranie szczęk klucza francuskiego. Klucz ten często nazywany jest kluczem francuskim do rur, ale nie jest to do końca zgodne z prawdą - owszem wykorzystywany jest w hydraulice, ale poprzez swą budowę, lepiej sprawdzi przy pracy z elementami o płaskim kształcie niż do okrągłych czy obłych przedmiotów jak rury.

Klucz do rur żabka

Ten klucz jest zdecydowanie najprostszym modelem klucza. Szczęki w narzędziu połączone są ze sobą śrubą, dzięki której regulujemy ich rozstaw. Klucz żabka ma zazwyczaj niewielkie rozmiary i jest stosunkowo lekki – te cechy sprawiają, że jest on narzędziem uniwersalnym i wykorzystamy go nie tylko w hydraulice, ale także przy innego rodzaju pracach jak np. prace monterskie.    

Szczypce do rur

Szczypce te umożliwiają mocny, samozaciskowy chwyt. Sprawdzą się w pracy z elementami o płaskiej powierzchni. Dodatkowo szczęki szczypiec do rur nie są proste jak w innych kluczach, a delikatnie wyprofilowane tak, aby łatwiej złapać zaokrąglone czy obłe przedmioty jak właśnie rury. Ale oczywiście nie tylko - dzięki nim możemy przytrzymać czy zakręcać elementy płaskie, okrągłe, podłużne oraz te o przekroju HEX. Przykładem takiego narzędzia ręcznego są szczypce nastawne do rur DEDRA 1267 o długości 250mm, wykonane z wytrzymałej stali CrV.

Szczypce do karbowania rur

To specjalistyczne narzędzie służące do zmniejszania średnicy rur, w momencie, gdy zachodzi potrzeba połączenia ich ze sobą.  Użycie szczypiec do karbowania rur sprawia, iż krawędź obrabianej rury ulega sfalowaniu, pokarbowaniu, przez co zmniejsza ona swoją średnicę. Samo użytkowanie takich karbowników jest proste – krawędź rury umieszczamy między szczekami szczypiec, które silnie zaciskamy. Czynność powtarzany, aż obrobimy cały obwód.    

 

Świat ręcznych narzędzi hydraulicznych jest dość obszerny, a tu wymieniliśmy tylko jedno podrodzinę należącą do tej kategorii. Oprócz kluczy do rur powszechnie wykorzystywane są w tej branży narzędzia takie jak giętarki do rur czy obcinaki, więc zachęcamy Państwa do zapoznania się z pozostałą częścią rodziny narzędzi hydraulicznych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2754 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Szybko, rzetelnie. Polecam.
2024-06-10
Towar zgodny z opsem szybka realizacja polecam w 100%
pixel