Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Aeratory i wertykulatory

( ilość produktów: 4 )


Wertykulatory oraz aeratory to narzędzia pomocne podczas pielęgnacji trawnika, kiedy ten poza koszeniem i podlewaniem, wymaga także napowietrzenia. Chcąc utrzymać trawnik w nienagannej kondycji, musimy systematycznie niszczyć powłokę filcową usuwając martwe elementy trawy oraz rozluźniają strukturę gleby. Właśnie na tym polega zabieg wertykulacji oraz aeracji.

Zabieg wertykulacji - po co?

Po zakończeniu sezonu zimowego, na naszym trawniku znajduje się wiele resztek ściętej wcześniej trawy, liście, mech, a także inne szczątki organiczne mogące zaburzyć warstwę filcu. Powodują one ograniczenie wzrostu młodej trawy. Możliwe jest także wówczas powstawanie drobnoustrojów oraz pleśni mogących powodować choroby trawnika. W poprawie gospodarki wodno-powietrznej z pomocą przychodzi wertykulator oraz aerator, które dodadzą nowych sił trawnikom.

Wertykulacja, a aeracja

Proces wertykulacji polega na przecinaniu darni oraz usuwaniu martwych substancji organicznych. Wertykulator i aerator 2w1 pozwala na przeprowadzenie także aeracji. Urządzenie posiada wymienny wałek roboczy. Zamiast wałka z ostrzami przeznaczonymi do pierwszego z zabiegów, stosuje się oś z zestawem kolców, które wprawiane są w ruch obrotowy nakłuwając trawę. Aerator do trawy do doskonałe narzędzie umożliwiające napowietrzenie trawy.

Wertykulator do trawy w naszym sklepie

W naszym sklepie znajdują się przede wszystkim urządzenia 2w1.

Wertykulator elektryczny oraz aerator do trawy zamknięte w jednym urządzeniu to gwarancja wygody oraz łatwości prac. W zależności od tego, jak duży jest nasz ogród oraz jaka gleba się w nim znajduje, wybierzmy urządzenia o różnej mocy. Najbardziej popularny jest jednak rekultywator GARDEN DEDRA DED8706 oraz wertykulator/aerator DEDRA DED8705 o mocy 1500W. Różnią się one od siebie pojemnością koszy. Pierwszy aerator do trawnika posiada kosz o pojemności 45l, drugi natomiast 30l. Analogicznie posiadają one także różne szerokości robocze - 38 oraz 32 cm oraz pięcio- i czterostopniową regulację głębokości pracy. Większej średnicy koła w modelu wertykulatora DEDRA DED8706 (średnica kół 20 i 15cm) sprawdzą się na większych, bardziej nierównych działkach. Model aeratora DEDRA DED8705, dzięki bardziej kompaktowym rozmiarom sprawdzi się doskonale w małych ogródkach o bardziej równej powierzchni.


Aerator elektryczny to urządzenie niezbędne w każdym ogrodzie!

Sprawdź naszą ofertę i wybierz wertykulator i aerator do trawy dostosowany do Twoich potrzeb.

Marka
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2791 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-24
Bardzo dobra! Zamówienie zrealizowane błyskawicznie zgodnie z wybranym produktem. Polecam.
2024-06-24
Obsługa na 5
pixel