Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Roboty koszące

( ilość produktów: 3 )

Jak działa robot koszący?

Robot do trawy może w znacznym stopniu ułatwić regularną pielęgnację trawnika. Kosiarka robot posiada zaawansowane czujniki, dlatego można mieć pewność, że ominie przeszkody znajdujące się na podwórku i zadba o nawierzchnię na wyznaczonym terenie.

Jak wybrać robot ogrodowy? Jaki robot koszący? Czy robot koszący to maszyna warta inwestycji? Czy należy zapewnić garaż dla robota koszącego?

Te i wiele innych pytań to codzienność osoby zainteresowanej kupnem robota koszącego, który zachowaniem przypomina popularne roboty odkurzające.

Po pierwszym zaprogramowaniu oraz wyznaczeniu terenu roboczego, robot koszący samodzielnie kosi trawnik, bez ingerencji lub pomocy człowieka. Aby odpowiedzieć na pytanie robot koszący jak działa, należy stwierdzić, że robot do koszenia trawy ma oprogramowanie nieco zbliżone do robota sprzątającego. Wystarczy wyznaczyć obszar koszenia, a robot do koszenia za pomocą czujników będzie kosił wyłącznie na wyznaczonym obszarze. Występują również roboty koszące trawę posiadające oprogramowanie, dzięki któremu autonomicznie poruszają się po posesji dzięki pozycjonowaniu GPS.

Jeśli chodzi o garaż dla robota koszącego to w modelach dostępnych w naszym asortymencie jest on zbędny, gdyż stacja dokująca pełni rolę nie tylko miejsca doładowania, ale również schronienia dla robota w czasie deszczu czy niepogody.

Jaki robot koszący do ogrodu?

Na rynku maszyn ogrodowych roboty koszące zyskują coraz większa popularność. Wiele osób planujących zakup zadaje sobie pytanie, jaki robot do koszenia trawy wybrać, gdyż asortyment jest szeroki. Robot koszący cena oscyluje w granicach tysiąca złotych wzwyż. Jednak robot koszący bez przewodu ograniczającego to większy wydatek. Dlatego, że robot do koszenia trawy cena zależy od oprogramowania i zastosowanej technologii.

Robot koszący trawę pozwoli na zminimalizowanie prac ogrodowych. Robot do koszenia trawy to również znaczne odciążenie dla właścicieli posesji. Aby wiedzieć jaką kosiarkę automatyczną wybrać, najlepiej przeczytać ranking kosiarek automatycznych, który dostarczy niezbędnych informacji o maszynie, którą jest automatyczna kosiarka do trawy. Pod uwagę warto wziąć rozmiar podwórka, jego równość i występujące przeszkody jak chodniki, drzewa, krzewy czy rabaty kwiatowe. Robot koszący 1500m2 będzie najlepszy dla ogrodu średniej wielkości. Roboty do koszenia trawy ceny zaczynają się od tysiąca złotych, jednak to inwestycja, która zwróci się w przyszłości, gdyż robot koszący trawę zastępuje ogrodnika i eliminuję potrzebę zakupu kosiarki.

Bardzo ciekawym modelem robota koszącego jest dostępny w naszej ofercie model GARDEN DEDRA DED8752-4AP. Został on wyposażony w sterowanie za pomocą Wi-Fi - programowanie odbywa się, więc nie tylko poprzez panel sterujący wbudowany w korpus, ale i poprzez aplikację dostępną na smartfony z iOS i Android, dzięki czemu użytkowanie urządzenia stało się jeszcze bardziej komfortowe niż dotychczas. 

Robot koszący, a mulczowanie

Mulczowanie to nie tylko pozbycie się konieczności usuwania pokosu ze zbiornika kosiarki, ale jednocześnie doskonały sposób na odżywienie trawnika. Ta znana z kosiarek spalinowych lub elektrycznych funkcja została również uwzględniona w robotach kosząco-mulczujących DEDRA. Ponadto w modelach naszych robotów koszących, mulczowanie jest stale aktywne, nie musimy więc sobie zaprzątać głowy włączaniem czy wyłączaniem tej funkcji.

Dzięki 28V systemowi zasilania robot koszący DEDRA posiada zapas mocy do koszenia trawy oraz jej rozdrabniania. Wbudowany akumulator  o pojemności 3Ah (model robota kosząco-mulczującego DEDRA DED8751-3) lub 4Ah (model DED8751-4) pozwala na długą pracę bez konieczności ładowania, a w przypadku niskiego poziomu baterii, robot sam wróci do stacji ładującej.

Jeżeli szukasz odpowiednika robota sprzątającego do ogrodu to nie czekaj dłużej i sprawdź naszą ofertę robotów koszących DEDRA.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2841 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Szybka wysyłka, produkty zgodne z opisem.
2024-07-12
Ok
pixel