Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Akumulatory i ładowarki

( ilość produktów: 17 )

Elektronarzędziami są urządzenia zasilane prądem elektrycznym. Niemniej jednak, w dobie rozwoju technologicznego coraz więcej urządzeń posiada zasilanie akumulatorowe. Wychodząc naprzeciw klientom oraz użytkownikom, wiele firm opracowało swoje produkty w oparciu o system, gdzie jeden akumulator pasować będzie do całej gamy elektronarzędzi. I u nas oczywiście znajdują się tego typu produkty, a systemem tym jest linia SAS+ALL oferowana przez markę Dedra.

Jakie akumulatory i ładowarki do elektronarzędzi z tej linii będą zatem właściwe?

Zaraz odpowiemy na to pytanie.

Akumulator do elektronarzędzi – serce całego systemu

Akumulatory do elektronarzędzi z linii SAS+ALL to baterie litowo-jonowe, które na chwilę obecną są najpopularniejszymi rodzajami akumulatorów elektrycznych.

Akumulatory litowo-jonowe charakteryzują się przede wszystkim:

  • Wysoką energią właściwą
  • Stosunkowo niskim samowyładowaniem
  • Niskimi kosztami utrzymania (brak okresowego wyładowania, brak „efektu pamięci”)

Niemniej jednak, mimo wszystkich ich zalet, żywotność akumulatorów do elektronarzędzi jest ograniczona. Oznacza to bowiem, że po pewnym czasie tracą one swoją pojemność, przez co konieczny będzie nowy zakup i wówczas możemy postawić na urządzenie o większej pojemności. Ale nie bójmy się – zanim to nastąpi możemy przez wiele lat cieszyć się „zdrowym” i „żywotnym” akumulatorem. Wartość akumulatora określana jest w amperogodzinach i tak też, im więcej Ah, tym bateria dłużej będzie pracować na jednym ładowaniu. 

Jaki akumulator do elektronarzędzi będzie odpowiedni?

Na pewno ten, który przede wszystkim będzie kompatybilny z elektronarzędziem – czyli jeżeli decydujemy się na zakup elektronarzędzi akumulatorowych danej marki np. Dedra SAS+ALL to pasującą do nich baterią będzie akumulator tego samego producenta i tej samej linii.

Następnym krokiem będzie określanie, jakiej pojemności liczonej w amperogodzinach potrzebujemy i tu mamy do wyboru kilka pojemności, które przedstawimy na przykładzie posiadanego przez nas asortymentu:        

  • Akumulator 2.0 Ah DED7032 – bateria o najniższej pojemności, polecana do elektronarzędzi, które do działania nie potrzebują wiele mocy jak np. akumulatorowe pistolety do kleju, wkrętarek, radia akumulatorowe czy małe akumulatorowe nożyce do trawy 
  • Akumulator 4.0 Ah DED7034 oraz akumulator 5.0 Ah DED7035 – baterie o dwa razy większej pojemności (w porównaniu do ww. poprzednika) polecane do wiertarek, kompresorów, pilarek itp., czyli do sprzętu, które zużywają więcej energii.
  • Akumulator 6.0 Ah DED6936 oraz akumulator 8.0 Ah DED6937 – to już prawdziwe „petardy” jeśli chodzi o moc, którą w sobie skupiają. Rekomendowane są do dużych elektronarzędzi oraz do tych typowych, ale wykorzystywanych do pracy ciągłej.

Ładowarki do akumulatorów elektronarzędzi

Ładowarki do akumulatorów elektronarzędzi są sposobem doładowania akumulatorów, dzięki czemu praca narzędzi w krótkim czasie może zostać wznowiona. Ładowarka to bowiem produkt, którego obecność jest konieczna do prawidłowego działania urządzeń. Dlatego też, ładowarki do elektronarzędzi 18V warto dobrać pod względem czasu ładowania.

I tu znów, na podstawie posiadanej przez nas serii DEDRA SAS+ALL przedstawimy możliwości wyboru: 

  • Ładowarka do akumulatorów pojedyncza DED7038 – podstawowy rodzaj ładowarki, z miejscem na jeden akumulator
  • Ładowarka do akumulatorów podwójna DED7038V – jest to w zasadzie taki sam rodzaj ładowarki, jak ta powyżej, z tą różnicą, iż posiada słoty na dwie baterię, czyli w jednym czasie możemy ładować dwa akumulatory
  • Ładowarka szybka DED7039 - jak sama nazwa wskazuje ta ładowarka pozwala na szybsze naładowanie baterii niż standardowy model. Dodatkowo wyposażona jest w diodowy system informacji o akumulatorze, oraz pełni funkcję diagnostyczną
  • Ładowarka szybka podwójna DED7039V -  szybka ładowarka z miejscem na dwie baterie, które ładować można jednocześnie. Również wyposażona jest w diodowy system informacji o akumulatorze, oraz pełni funkcję diagnostyczną.

Ważnym podkreślenia jest fakt, iż dwie ostatnie z wymienionych ładowarek do akumulatorów posiadają wbudowany wentylator wystudzający baterię w trakcie ładowania. Akumulator wówczas jest chroniony przed przegrzaniem. Ponadto, ładowarki pełnią funkcję diagnostyczną i objęte są systemem informacji o akumulatorze.

Podsumowanie

Wybierając akumulator do elektronarzędzi należy przede wszystkim kierować się jego pojemnością. Należy długofalowo rozpatrzeć, który z nich będzie dla nas najodpowiedniejszy. Jeśli wiemy, że z czasem będziemy rozwijać swoją kolekcję o nowe urządzenia warto zaopatrzyć się w akumulator o większej pojemności. Jeżeli zaś planujemy zakupić tylko jedno urządzenie i korzystać z niego raz na jakiś czas, spokojnie wystarczy nam bateria o mniejszej pojemności.

Na naszej stronie w opisie większości produktów Dedra SAS+ALL podane są czasy pracy urządzeń na danej baterii, co zdecydowanie ułatwi Wam wybór tej odpowiedniej dla Waszych potrzeb.

Podobnie jest z ładowarkami do elektronarzędzi – jeśli zależy nam na szybkości ładowania, warto wybrać ładowarkę szybką, jedno-, bądź dwu-slotową. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy często i długo pracujemy narzędziami i nie możemy pozwolić sobie na zbędne, długotrwałe przerwy w pracy. Korzystając z elektronarzędzi raz na jakiś czas, podstawowy model ładowarki w zupełności wystarczy.

To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o akumulatory i ładowarki do elektronarzędzi, lecz jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej zapraszamy do zapoznanie się z naszym wpisem nt. akumulatorów litowo-jonowych, a zrobić to możecie klikając tutaj.

Pozdrawiamy    

Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2844 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Ok
2024-07-12
Wszystko super.
pixel