Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tarcze diamentowe do cięcia

( ilość produktów: 125 )

Tarcze diamentowe to narzędzia nowej generacji

W ich produkcji wykorzystano nowoczesne technologie i wysokiej jakości materiały. Korpus tarcz wykonany jest ze stopu metali lekkich lub stali, natomiast krawędzie tnące pokryte są specjalną mieszanką proszków z zatopionymi kryształkami diamentu syntetycznego. Diamenty syntetyczne, już jakiś czas temu, poza zastosowaniem w biżuterii znalazły szerokie zastosowanie techniczne m.in. w narzędziach dla budownictwa takich jak tarcze diamentowe.

Tarcze diamentowe do cięcia na sucho lub mokro

Rozróżniamy kilka rodzajów tarcz diamentowych: z wieńcem ciągłym, wąskim segmentem (uniwersalne), szerokim segmentem i wąskim wrębem oraz szerokim segmentem i wrębem typu keyhole. W tarczach z wieńcem ciągłym, diament ułożony jest w sposób ciągły na obwodzie tarczy a w tarczach z wąskim segmentem w postaci małych bloków / segmentów oddzielonych od siebie niewielką przestrzenią. Konstrukcja segmentów w przypadku tarcz diamentowych określa ich przeznaczenie i ma duży wpływ na jakość wykonanego cięcia.

Tarcze diamentowe z nasypem ciągłym

Tarcze diamentowe ciągłe stosuje się do cięcia glazury, ceramiki, gresu i innych materiałów ceramicznych. Tarcze diamentowe z nasypem ciągłym mają średnice od 110 mm do 350 mm i przeznaczone są do stosowania w szlifierkach kątowych oraz przecinarkach elektrycznych i spalinowych.

Używamy ich wszędzie tam gdzie zależy nam na wysokiej jakości i precyzji cięcia.

Tarcze diamentowe z wąskimi segmentami

Tarcze tzw.uniwersalne. Przeznaczone są do cięcia różnego rodzaju materiałów, zarówno tych twardszych jak i tych miękkich. Jednakże tego typu segment będzie zbyt agresywny do cięcia płytek tj. np. gres szkliwiony, polerowany, glazura.  Tarcze diamentowe z wąskimi segmentami występują w rozmiarach 110 mm do 230 mm i przeznaczone są do szybkiego, mniej precyzyjnego cięcia.

Tarcze z szerokimi segmentami i wąskimi wrębami oraz szerokimi segmentami i wrębami typu keyhole

Tarcze diamentowe z szerokimi segmentami przeznaczone są głównie do cięcia betonu, kamienia, kostki brukowej i innych twardych materiałów, gdzie linia i jakość cięcia nie są sprawą najważniejszą. Istotniejsza jest efektywność cięcia tych materiałów.

Super cienkie, precyzyjne tarcze diamentowe DEDRA

Szczególnie interesującą propozycją z naszego asortymentu tarcz diamentowych są tarcze diamentowe z wieńcem ciągłym, SUPER CIENKIE H107X. Wykorzystywane są do cięcia glazury, ceramiki, marmuru, gresu, a nawet i płyt granitowych. W ofercie tarcze o średnicach od 115 do 250 mm. Doceniają je szczególnie klienci, którzy oczekują dużej efektywności oraz wysokiej dokładności cięcia.

Wydajne i wielozadaniowe tarcze diamentowe

Kolejną grupą tarcz diamentowych, która znalazła szczególne uznanie naszych klientów to tarcze diamentowe, segmentowe TURBO-T H119X, do cięcia zbrojonego betonu, betonu, piaskowca. To narzędzia, którymi bardzo sprawnie i efektywnie obrobimy materiały budowlane korzystając zarówno z urządzeń stacjonarnych jak i szlifierki kątowej.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Średnica otworu mocującego
Średnica tarczy
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2754 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Szybko i sprawnie
2024-06-14
Ok
pixel