Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kosiarki elektryczne

( ilość produktów: 3 )

Kosiarka do trawy – standard wyposażenia każdego posiadacza ogródka

Posiadanie własnego domu z ogrodem czy działki to z pewnością marzenie niejednego z nas. Nieraz podziwiać możemy przepiękne posesje z bujną, elegancko zaaranżowaną roślinnością i równym wypielęgnowanym trawnikiem. Z pewnością doprowadzenie ogrodu to takiego stanu wymaga od właściciela dużego nakładu pracy i ciężko wyobrazić sobie, aby do tego rodzaju prac używać tylko i wyłącznie ręcznych narzędzi ogrodniczych. W dobie rozwoju technologii ułatwić sobie na szczęście możemy prawie każdą pracę – wystarczy wyposażyć się w niezbędne elektronarzędzia i sprzęty mechaniczne.

Dziś przyjrzymy się grupie, jaką są kosiarki do trawy, a konkretnie kosiarki elektryczne, czyli te zdecydowanie najpopularniejsze obecnie na rynku. Kosiarka elektryczna to podstawa wyposażenia każdego działkowicza – bez niej trawnik stać by się mógł prawdziwą, nieposkromioną dżunglą ;)

Opowiedzmy więc sobie co nieco o tym produkcie.

Kosiarka elektryczna – plusy i minusy tego rodzaju sprzętu

Kosiarka do trawy elektryczna ma bardzo dużo wspólnych pozytywnych cech z kosiarką akumulatorową.

Jest urządzeniem w miarę cichym, co zdecydowanie wpływa na komfort zarówno użytkownika jak i osób z naszego otoczenia np. bliskiego sąsiada. Dla porównania kosiarki spalinowe to prawdziwe „ryczące” maszyny, których należy używać z odpowiednimi środkami ochrony osobistej, jakimi są słuchawki bądź zatyczki do uszu. Używając kosiarki elektrycznej nie musimy martwić się o tego typu zabezpieczenia, choć pamiętać należy, iż mimo wszystko nie powinno się zbyt długo przebywać w hałasie generowanym przez tego typu urządzenia. Kolejnym plusem posiadania kosiarki elektrycznej jest ekologia. I znów, w porównaniu do spalinówek, kosiarki elektryczne z racji zasilania prądem, a nie paliwem, są zdecydowanie bardziej przyjazne naturze, chociażby ze względu na brak spalin wytwarzanych podczas pracy. Podobnie jak kosiarki akumulatorowe, kosiarki elektryczne są stosunkowo lekkie, a więc łatwiejsze w transporcie oraz użytkowaniu tj. prowadzeniu i wykonywaniu manewrów skrętu. Ma to szczególne znaczenie dla osób słabszych fizycznie, dla których prowadzenie kosiarki spalinowej, która jest zdecydowanie cięższa, mogłoby być problematyczne i uciążliwe. Ostatnią zaletą jest oczywiście cena.

Kosiarka do trawy elektryczna jest zdecydowanie najtańszą z dostępnych na rynku wersji. Tanią kosiarkę elektryczną kupić możemy już w granicy 200,00 zł, aczkolwiek są to produkty typu „no name”, czyli producentów nieznanego pochodzenia. Watro więc wybrać te może nieco droższe, lecz od producenta, który jest znany na rynku – po pierwsze ze względu na jakość, po drugie dostępną części zamiennych oraz serwisu. Firma DEDRA oferuje tanią kosiarkę elektryczną w cenie 369,00 zł (cena na rok 2022), dostępną oczywiście w naszym sklepie. Modelem tym jest kosiarka elektryczna GARDEN DEDRA DED8703 o szerokości koszenia wynoszącej 32 cm i trójstopniowej regulacji jego wysokości. Moc tej kosiarki elektrycznej to 1,2 kW, co przekłada się na płynną pracę nawet przy większym obciążeniu np. podczas koszenia wysokiej trawy.

Decydując się na produkt firmy DEDRA masz pewność dostępności części zamiennych, łatwych do nabycia na naszej stronie internetowej oraz dostęp do serwisu, który znajduje się w Polsce, w Pruszkowie pod Warszawą.

No dobrze, ale nie same zalety znajdziemy w kosiarce do trawy elektrycznej. Niestety są i wady, a w zasadzie jedna główna – uzależnienie od przewodu zasilającego oraz dostępu do sieci elektrycznej. W praktyce oznacza to, że w przypadku np. awarii sieci i braku prądu, kosiarki elektrycznej nie użyjemy. Tu więc zdecydowanie górują kosiarki akumulatorowe (pod warunkiem, że mamy naładowane akumulatory) oraz spalinowe, które prądu nie potrzebują w ogóle. Jak wspomnieliśmy kosiarki elektryczne uzależnione są od przewodu zasilającego, co oznacza, że nie jesteśmy w pełni mobilni podczas pracy tego typu kosiarką do trawy, ponieważ ogranicza nas długość kabla. Oczywiście możemy posłużyć się przedłużaczem, ale jeśli posiadamy naprawdę rozległe tereny, kosiarka elektryczna niekoniecznie będzie najlepszym z możliwych wyborem.

Z koniecznością korzystania z przewodu wiąże się jeszcze jedna niedogodność, a dokładniej rzecz biorąc potencjalne niebezpieczeństwo, jakim jest najechanie na tenże przewód i jego przecięcie. Nie dość, że w takiej sytuacji kosiarka elektryczna nie będzie nadawała się do użytku, aż do momentu wymiany przewodu, to istnieje ryzyko porażenia prądem z takiego rozciętego kabla. Musimy zatem stale pilnować jego położenia, aby nie narobić sobie problemów.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej opisane informacje kosiarka elektryczna dobrze sprawdzi się na małych i średnich terenach o raczej niewymagającym terenie.

Dodatkowe funkcje – co jeszcze może zaoferować nam kosiarka do trawy elektryczna

Kosiarki elektryczne mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje i udogodnienia.

Jednym z nich jest napęd, dzięki któremu kosiarka w zasadzie porusza się sama, a naszym zadaniem jest jednie jej prowadzenie i wykonywanie manewrów np. skrętów. Kosiarka elektryczna z napędem, a dokładnie jej użytkowanie, nie męczy zatem jej operatora tak bardzo jak posługiwanie się zwykła kosiarką, którą nieustannie musimy przed sobą pchać. Zwiększa się więc komfort pracy i jej efektywność, gdyż nie musimy robić przerw w pracy na odpoczynek.

Ale czy kosiarka elektryczna z napędem to same plusy? Niestety nie.

Decydując się na zakup kosiarki elektrycznej z napędem musimy liczyć się z kilkoma rzeczami. Po pierwsze cena – tego typu kosiarka będzie na pewno droższa niż wersja bez napędu. Po drugie – waga urządzenia. Kosiarka elektryczna z napędem będzie na pewno nieco cięższa, więc trudniejsza w transportowaniu, ale także ciężej będzie się ją prowadzić po nierównym terenie, bo mimo działającego napędu, podczas podjazdu pod nierówność użyć musimy siły naszych mięśni. No i ostatni temat – eksploatacja urządzenia. Napęd w kosiarce sprawia, iż do swojego działania potrzebuje ona więcej energii elektrycznej, a co za tym idzie zwiększy się koszt jej eksploatacji właśnie. Kosiarki elektryczne z napędem są również trudniejsze w serwisowaniu oraz posiadają więcej elementów, które mogą ulec awarii.

Biorąc pod uwagę wszystko powyżej, warto a chłodno przemyśleć czy kosiarka elektryczna z napędem na pewno będzie najlepszym wyborem. My podpowiemy, iż tego rodzaju kosiarki najlepiej sprawdzą się na rozległym, raczej równym terenie.

Weźmy pod uwagę powierzchnię oraz ukształtowanie posiadanego terenu, a sami odpowiemy sobie na pytanie, jaka kosiarka elektryczna będzie dla nas najodpowiedniejsza.  

Inną funkcją, jaką może posiadać kosiarka do trawy elektryczna jest mulczowanie. Funkcja ta odpowiednio i regularnie używana dodatkowo odżywi nasz trawnik. Kosiarka elektryczna z mulczowaniem ma za zadanie oczywiście skosić trawę, ale także rozdrobnić urobek i pozostawić go na trawniku. Tak pozostawiona zmulczowana trawa rozłoży się po pewnym czasie i zamieni w naturalny nawóz, który wzbogaci w wartości odżywcze Twój trawnik. Jeśli więc macie możliwość zakupienia kosiarki elektrycznej z mulczowaniem, nie wahajcie się – w tym wypadku korzyści jest mnóstwo i naprawdę warto dołożyć przysłowiowe parę złotych więcej.  

To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o kosiarki elektryczne.

Jeśli zastanawiacie się nad alternatywnym rozwiązaniem, zapraszamy do przejrzenia oferty kosiarek akumulatorowych oraz przeczytania artykułu na ich temat, co można zarobić klikając tutaj. Natomiast w przypadku, kiedy wiecie, że ani kosiarka elektryczna, ani akumulatorowa, nie będą w stanie okiełznać waszego trawnika, sięgnąć możecie po asortyment „grubszego kalibru”, jakim są kosiarki spalinowe.

Tak czy siak, każdy powinien znaleźć u nas coś dla siebie :)

Zapraszamy!    

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
Szybko .....w temacie.....opis bardzo dobry
2024-02-23
Wszystko ok. Polecam
pixel