Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dmuchawy

( ilość produktów: 6 )

Dmuchawa i odkurzacz – dream team do prac porządkowych w ogrodzie

Każdy posiadacz działki czy ogrodu wie, iż jesień to czas wytężonych prac porządkowych. Opadające liście czy igliwie, to dla większości prawdziwa zmora. Uprzątniecie spadów zajmuje dużo czasu, grabienie i zbieranie ich do worków, wymaga sporo pracy, która z reguły jest długotrwała, monotonna i nie należy do przyjemnych. Oprócz prac typowo ogrodowych dmuchawę oraz odkurzacz do liści wykorzystać możemy również do innych czynności porządkowych – szybko doprowadzimy nimi do ładu podjazd czy taras. Odkurzacz wykorzystać możemy również do uprzątnięcia „grubszych” zanieczyszczeń z auta, a dmuchawę do wysuszenia karoserii po myciu. Dla wszystkich więc ceniących sobie komfort, efektywność oraz szybkość prac porządkowych opowiemy co nieco o dmuchawach oraz odkurzaczach do liści. Te dwa urządzenia potrafią zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, który poświęcić można na wiele innych ciekawszych zajęć.

Najpierw przyjrzyjmy się odkurzaczom do liści.

Odkurzacz do liści akumulatorowy

W dzisiejszych czasach zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem tych urządzeń są odkurzacze do liści akumulatorowe, czyli te, do których działania nie jest potrzebne stałe podłączenie do sieci elektrycznej. Wybierając akumulatorowy odkurzacz do liści zapewniamy więc sobie mobilność i oszczędność czasu. Jest jeszcze jeden plus, który zyskujemy inwestując w sprzęt akumulatorowy. Otóż tenże akumulator pasować będzie do innych sprzętów z serii od danego producenta – zyskujemy więc bardzo wygodną opcję rozbudowy gamy naszych urządzeń. W naszym sklepie posiadamy ponad dwieście produktów z serii SAS+ALL, czyli właśnie tych elektronarzędzi, które zasila akumulator pasujący do każdego z nich. Wybór więc jest całkiem spory, również jeśli chodzi o sprzęty ogrodowe zaczynając od akumulatorowego sekatora do gałęzi, po akumulatorowe piły łańcuchowe, na akumulatorowych podkaszarkach, a nawet kosiarkach akumulatorowych kończąc.

Jednak nie samym ogrodem człowiek żyje ;) Narzędzia takie jak akumulatorowe wkrętarki, szlifierki czy piły szablaste, również znajdą się w tej „rodzinie”. Ale co tu dużo pisać – zobaczyć to możecie sami klikając o tutaj właśnie ;)

Wróćmy do tematu.

Bardzo często odkurzacz do liści połączony jest od razu z dmuchawą – nie inaczej jest w tym przypadku. Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i zaczęli produkować właśnie takie odkurzacze/dmuchawy 2w1. Zaoszczędza to i pieniądze, i miejsce potrzebne do przechowywania, gdyż nie potrzebujemy kupować dwóch osobnych sprzętów – wszystko mamy pod postacią jednego.

Jeśli chodzi o akumulatorowy odkurzacz do liści to odkurzacz/dmuchawa akumulatorowa DEDRA SAS+ALL DED7194V jest świetnym przykładem tego typu urządzenia. Dzięki opcji dmuchawy do liści w pierwszej kolejności możemy zdmuchnąć spady w jedno miejsce, a przełączając urządzenie w tryb odkurzacza do liści, zebrać możemy wszystkie zanieczyszczenie wprost to zamontowanego worka. Urządzenie posiada regulację siły wydmuchu oraz tryb pracy ciągłej, możemy więc ustawić parametry zgodnie z naszymi potrzebami. Przepływ powietrza w tym modelu akumulatorowego odkurzacza do liści to 550m³/h, a jego prędkość osiąga 270 km/h – takie parametry sprawiają, że nawet ciężkie zabrudzenia takie jak np. rozmiękłe liście, igliwie, szyszki czy drobne gałązki, poddać się będą musiały sile tej akumulatorowej dmuchawy i z łatwością zostaną „zgarnięte” na stertę.

Wiele osób poszukuje również odkurzacza do liści z funkcją rozdrabniacza. Oczywiście istnieją i takie odkurzacze, aczkolwiek są one na chwilę obecną domeną raczej urządzeń elektrycznych, niż akumulatorowych. Decydując się na zakup elektrycznego odkurzacza do liści, musimy się niestety pożegnać z wygodą, jaką daje nam model akumulatorowy. Są jednak i plusy, takie jak chociażby czas pracy. Wiadomo, odkurzacz/dmuchawa akumulatorowa do liści to narzędzie uzależnione od pojemności baterii, którą po rozładowaniu nie możemy pracować, aż do momentu jej doładowania, jeśli więc mamy naprawdę dużo pracy, to model elektryczny bije na głowę ten akumulatorowy. Elektryczną dmuchawą czy odkurzaczem, pracować możemy bez przerwy i bez martwienia się ile mocy baterii nam jeszcze pozostało. Co do odkurzacza do liści z rozdrabniaczem to także jest to najczęściej połączenie odkurzacza i dmuchawy do liści, więc jak w przypadku akumulatorowych odkurzaczy do liści, tak i tu będziemy mieć dwa urządzenia w jednym. Rozdrabniacz jest o tyle fajną opcją, że jak sama nazwa nam podpowiada, pozwala nam podzielić, rozdrobnić wciągane zanieczyszczenia typu liście czy gałązki na drobniejsze części. Korzyścią z tego wynikającą jest oczywiście zwiększenie ilości, którą możemy "wciągnąć" bez konieczności opróżniania worka, co przekłada się również na mniej pauz w pracy.

Elektryczny odkurzacz/dmuchawa z funkcją rozdrabniacza GARDEN DEDRA DED8689 to właśnie przykład tego rodzaju urządzenia. Model ten posiada sześciostopniową regulację prędkości obrotowej, co jest istotne, gdyż nie zawsze potrzebujemy „dmuchać” z pełną mocą. Jeszcze jedną cechą, podnoszącą komfort pracy są wbudowane koła prowadzące – posiadamy więc możliwość pracy bez konieczności unoszenia urządzenia, co zmniejsza zmęczenie podczas pracy odkurzaczem.  

Dmuchawa akumulatorowa do liści

Temat dmuchaw do liści został częściowo omówiony powyżej, dlatego nie będziemy się zbytnio rozpisywać. Akumulatorowa dmuchawa do liści ma takie same zalety jak akumulatorowy odkurzacz – większa mobilność oraz częste połączenie tych dwóch urządzeń w jedno. Choć tu prędzej możemy się natknąć na samą dmuchawę akumulatorową, bez połączenia jej z funkcją odkurzania. W naszym asortymencie posiadamy dwie tego rodzaju dmuchawy.

Jedną z nich jest to dmuchawa do liści akumulatorowa 18V, DEDRA SAS+ALL DED7093 charakteryzująca się dużą prędkością strumienia powietrza wynoszącą 144km/h oraz przepływem powietrza wynoszącym 570m³, co pozwala na bardzo efektywną pracę tym produktem. Ten model ma jeszcze jedną wyjątkową cechę, którą jest funkcja turbo, pozwalająca na użytkowanie dmuchawy z najwyższą mocą. To zaś umożliwia pozbycie się cięższych, zbitych zanieczyszczeń, znajdujących się w trudno dostępnych miejscach.

Alternatywnym modelem jest dmuchawa do liści akumulatorowa DED7094, która posiada spłaszczoną końcówkę dyszy, pozwalającą na łatwiejsze kontrolowanie kierunku rozdmuchiwania liści. Takim wąskim końcem, łatwiej również dostać się do wąskich miejsc czy szczelin, w których gromadzą się zanieczyszczenia.

To chyba wszystko, co można powiedzieć o dmuchawach i odkurzaczach do liści.

Dokonując zakupu tych urządzeń kierujmy się przede wszystkim prędkością strumienia powietrza, przepływem powietrza oraz możliwością regulacji prędkości obrotowej urządzenia. Warto również zwrócić uwagę na pojemność worka na odpady, gdyż im większy, tym rzadziej musimy go opróżniać. Także gabaryty i waga będą miały wpływ na komfort pracy, dobierzmy je więc do swoich fizycznych możliwości. Sprzęt wybrany świadomie, przez pryzmat swoich realnych potrzeb, służyć nam będzie przez długie lata, niezmiennie przynosząc zadowolenie z dokonanego wyboru.

Nasz sklep posiada całą gamę sprzętów ogrodowych, zapraszamy więc serdecznie do zapoznania się z nim. Dla ułatwienia podzielony jest on na sekcje takie jak maszyny ogrodnicze, kosiarki do trawy, ręczne narzędzia ogrodowe oraz mechaniczne narzędzia ogrodowe, dlatego mamy pewność, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Zapraszamy!

UWAGA: Od 1 stycznia 2021 r. obowiązuje zakaz stosowania dmuchaw do liści. Zakaz został wprowadzony nowym Programem Ochrony Powietrza. Zakaz nie obejmuje odkurzaczy do liści. Przed zakupem dmuchawy warto dowiedzieć się czy w zakaz obowiązuje także w Twoim województwie oraz gminie.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2688 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Realizacja zamówienia Super w 100%.Towar zgodny z opisem. Polecam zakupy u Sprzedającego !!!
2024-05-19
Szybko, sprawnie POLECAM.
pixel