Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ogrzewanie techniczne

( ilość produktów: 53 )

Ogrzewanie techniczne - dogrzewanie hal i warsztatów

Ogrzewanie techniczne to nic innego jak urządzenia służące do podgrzewania powietrza w halach produkcyjnych, magazynach czy warsztatach. Ogrzewanie techniczne jest szeroko stosowane w różnych branżach, takich jak przemysł chemiczny, energetyczny, metalurgiczny, spożywczy, a także w budownictwie. Jest używane wszędzie tam, gdzie konieczne jest nie tylko utrzymanie wystarczającej temperatury powietrza ze względu na wykonujących swoje obowiązki pracowników, ale też zachowanie odpowiednich parametrów powietrza w celu utrzymania warunków procesu technologicznego czy zabezpieczenia przechowywanych w magazynach produktów. Najprostszym, więc zarazem i najpopularniejszym rodzajem ogrzewania technicznegonagrzewnice, których istnieje wiele rodzajów. Wyróżnić możemy zatem nagrzewnice elektryczne, nagrzewnice gazowe oraz nagrzewnice olejowe.

Nagrzewnice jako część ogrzewania technicznego – rodzaje nagrzewnic

Nagrzewnice gazowe zasilane są najczęściej propanem-butanem. Wiele z nich wyposażonych jest w regulator mocy grzania, co pozwala sterować siłą grzania i zużyciem gazu zależnie od warunków. Samo zużycie paliwa nie powinno przekraczać 2 kg, nawet przy maksymalnej mocy grzania, a duża dostępność gazu sprawia, że nagrzewnice gazowe są bardzo często używane. Warunkiem korzystania z nagrzewnic gazowych jest bardzo dobra wentylacja ogrzewanych pomieszczeń – nie wolno z nich korzystać w pomieszczeniach bez dostępu do otworów wentylacyjnych np. w piwnicach. Nagrzewnica olejowa zasilana jest olejem napędowym lub lekkim olejem opałowym. Stosowana może być tylko w pomieszczeniach dobrze wentylowanych, tak aby wytwarzane podczas pracy spaliny skutecznie odprowadzane były na zewnątrz budynku.

Nagrzewnica olejowa zasilana jest olejem napędowym lub lekkim olejem opałowym. Stosowana może być tylko w pomieszczeniach dobrze wentylowanych, tak aby wytwarzane podczas pracy spaliny skutecznie odprowadzane były na zewnątrz budynku. Nagrzewnice olejowe to zazwyczaj najmocniejsze konstrukcje o największej mocy, sięgającej nawet 50kW. Są to urządzenia wydajne i trwałe, co zapewnia długą eksploatację.

Nagrzewnice elektryczne to zazwyczaj modele o mniejszej mocy, co pozwala na ich użytkowanie w mniejszych pomieszczeniach. Mogą one pracować w pomieszczeniach zamkniętych, a zasilanie elektryczne i termostat sprawia, że regulacja ich temperatury jest bardzo łatwa i reagują na nią bardzo sprawnie. Nagrzewnice elektryczne to urządzenia bardzo kompaktowe i łatwe w przenoszeniu.

Ogrzewanie techniczne w pigułce - podsumowanie

Każde ogrzewanie techniczne ma swoje własne zalety i wady, a wybór odpowiedniego urządzenia zależy od indywidualnych potrzeb, takich jak kubatura ogrzewanego budynku oraz rodzaj paliwa zasilającego nagrzewnice.

Im większe pomieszczenie do ogrzania, tym większą moc urządzenia powinniśmy wybrać. Większa moc pozwala także na szybszy wzrost temperatury w budynku. Nie mniej istotny może być dostęp do paliwa. Pamiętać należy również, że każda z nagrzewnic - niezależnie od stosowanego w niej paliwa - wymaga dostępu do prądu. W przypadku mniejszych konstrukcji gazowych lub na olej opałowy zastosować możemy akumulator lub agregat prądotwórczy. Jeśli zdecydujemy się jednak na model elektryczny, to dostęp do sieci elektrycznej jest nieodzowny.

Może być to problematyczne w wielu branżach, np. w budownictwie.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2688 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Ok
2024-05-24
Wszystko według opisu polecam wszystkim
pixel