Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Glebogryzarki

( ilość produktów: 4 )

Glebogryzarka to niezastąpione urządzenie w każdym ogrodzie. Ręczna obróbka jest bowiem czasochłonna oraz wymaga niemałych nakładów pracy. Urządzenia pomogą nam zaoszczędzić nie tylko wiele czasu, ale także zdrowia. Elektryczne glebogryzarki doskonale sprawdzą się w roli napowietrzania, odchwaszczania oraz spulchniania ziemi. W naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. 

Do czego służą oraz jak działają glebogryzarki?

Glebogryzarki służą do przeprowadzania prac ziemnych. Utrzymują odpowiednią jakość ziemi, spulchniają ją, a także napowietrzają oraz odchwaszczają. Działają one na zasadzie rozcinania i wywracania ziemi, w wyniku czego naruszana jest jej wierzchnia warstwa dzięki wirującym, zakrzywionym ostrzom na napędzanym wale. Glebogryzarki spełnią swoją rolę także podczas przekopywania ziemi, zmieszania jej oraz przygotowywania pod nowe zasadzenia. 

Glebogryzarka - jaką wybrać?

Na rynku dostępne są glebogryzarki o zasilaniu spalinowym, akumulatorowym, ale najbardziej popularne są urządzenia elektryczne. Różnią się one od siebie mocą oraz szerokością roboczą. Moc silnika warunkuje to, jak urządzenie będzie sprawdzać się w stosunku do warunków panujących w naszym ogrodzie. Urządzenia ze słabszym silnikiem mogą bowiem niekiedy sprawiać kłopoty przy spulchnianiu zbyt ciężkich, zbitych oraz gliniastych gleb, a także podczas pracy z ustawioną większą szerokością roboczą. Mocniejsze glebogryzarki będą odpowiednim wyborem do bardziej wymagających ogrodów i użytkowników. Osoby zajmujące się zawodowo ogrodnictwem i wykonujące takie prace stosują przede wszystkim glebogryzarki spalinowe. Dzięki ich dużej masie, urządzenie łatwiej wgryza się w glebę. Niestety jest to okupione spalinami i generowanym wysokim hałasem. Dlatego dla domowego użytku idealnie sprawdzają się glebogryzarki elektryczne.

Szerokość robocza glebogryzarki określa natomiast jaką powierzchnię jednorazowo "przerabia" glebogryzarka. W małych ogrodach wystarczająca będzie szerokość pracy wynosząca 36 cm jak w glebogryzarce DEDRA DED8709, a nawet mniej. W dużych ogrodach doskonale sprawdzi się natomiast model glebogryzarki DEDRA DED8710, którego szerokość robocza wynosi aż 45 cm! 

Cena glebogryzarek również jest zróżnicowana. Na rynku znaleźć można modele od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od parametrów oraz jakości komponentów zastosowanych w urządzeniu.

W naszym asortymencie prawdziwą "petardą" wśród glebogryzarek jest glebogryzarka spalinowa GARDEN DEDRA DED8704. Ten model wyposażony został w czterosuwowy silnik renomowanej marki LONCIN, którego moc wynosi 2,7 kW, dzięki czemu urządzenie ma dużą moc przerobową. Szerokość robocza glebogryzarki w tym modelu wynosi 60 cm, co przekłada się na dużą wydajność oraz efektywność pracy. Glebogryzarka wyposażona jest w sześć zestawów ostrych, hartowanych noży o średnicy 270mm umieszczonych na obrotowym wale, a ich specjalnie odgięty kształt zapewnia efektywne mieszanie i wgryzanie się w glebę.

Glebogryzarka czy aerator/wertykulator - co wybrać?

Jeżeli nie chcesz zakładać trawnika od nowa, a jednocześnie chcesz poprawić jego kondycję to aerator lub wertykulator powinien zwrócić Twoją uwagę. 

Częstokroć urządzenia posiadają funkcję tych dwóch urządzeń w jednym (aerator i wertykulator 2w1). Dzięki innej metodzie działania, pozwalają na natlenienie i lepsze odżywienie trawnika bez konieczności przeprowadzenia gruntowych prac ziemnych. Sprawdź naszą ofertę aeratorów i wertykulatorów.

Wszystkie urządzenia dostępne w ofercie stworzone są z myślą o naszych Klientach!

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz glebogryzarkę dostosowaną do swoich potrzeb!

Marka

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2754 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Szybko, rzetelnie. Polecam.
2024-06-14
Szybko i sprawnie
pixel