Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ogrzewanie

( ilość produktów: 68 )

Ogrzewanie do domu i nie tylko – czyli jak zwalczyć nieprzyjemny chłód

Z uwagi na panujący w naszym kraju klimat, ogrzewanie - zarówno domu, jak i warsztatu czy hal produkcyjnych, jest ważnym elementem zapewniającym komfort mieszkańcom lub pracownikom. Istnieje wiele różnych systemów ogrzewania, a każdy z tych nich ma swoje zalety i wady - wybór odpowiedniego systemu zależy od indywidualnych potrzeb i użytkownika oraz warunków lokalnych, takich jak dostępność energii i koszty.

Ogrzewanie techniczne – dogrzewanie większych pomieszczeń

Ogrzewanie techniczne stosuje się w celu ogrzania setek metrów sześciennych, a wykorzystujemy do tego głównie nagrzewnice, różnego typu i mocy. Wśród nagrzewnic wyróżnić można modele elektryczne, gazowe oraz olejowe. Warto przy tym pamiętać, że nawet w przypadku nagrzewnic gazowych czy nagrzewnic olejowych, mimo wszystko potrzebny będzie dostęp do prądu, który najczęściej napędza wentylator nagrzewnicy.

Jeszcze jedną istotną rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę wybierając ogrzewanie techniczne jest wentylacja pomieszczenia – używając np. nagrzewnicy olejowej, musimy zapewnić odprowadzanie wytwarzanych spalin na zewnątrz budynku. W przypadku nagrzewnic gazowych ważnym jest, aby pomieszczenie było odpowiednio wentylowane – nie wolno używać tego typu nagrzewnic w piwnicach czy innych niewentylowanych pomieszczeniach, gdyż w przypadku jakiejkolwiek nieszczelności gaz, który jest cięższy od powietrza zgromadzi się na dnie pomieszczenia i stworzy niebezpieczeństwo dla użytkowników; nie będziemy również w stanie samodzielnie pozbyć się go z pomieszczenia.

Moc nagrzewnic waha się od paru do nawet kilkudziesięciu kilowatów. Mocniejsze modele świetnie sprawdzą się w dużych halach. Nagrzewnice o mniejszej mocy z powodzeniem możemy wykorzystywać przy mniejszej kubaturze. Idealnie nadają się do mniejszych warsztatów, zarówno profesjonalnych, jak i przydomowych.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj ogrzewania technicznego wybierzemy, pamiętać należy o dobraniu jego rodzaju oraz mocy do powierzchni, jaka ma być ogrzana oraz do ogólnych warunków jak np. odpowiednia wentylacja ogrzewanego pomieszczenia.

Ogrzewanie domowe – przyjemne ciepło w domowym zaciszu

Ogrzewanie domowe stosujemy w przypadku potrzeby ogrzania powierzchni takich jak domy i mieszkania. Skorzystać możemy z grzejników elektrycznych czy olejowych lub promienników ciepła. Mogą on służyć zarówno jako główne źródło ogrzewania, jak i pomagać w okresowym dogrzewaniu pomieszczeń, kiedy nie korzystamy z głównych źródeł ogrzewania nieruchomości. Jeśli grzejnik ma być głównym źródłem ogrzewania, korzystne może okazać zaopatrzenie się w model z wentylatorem, który dużo sprawniej i skuteczniej będzie rozgrzewał powietrze i poradzi sobie z większymi objętościami budynków.

Promiennik ciepła podczerwieni pozwala na skierowanie strumienia nagrzewania w wybraną stronę. Działają one natychmiastowo, a efekt ogrzewania ludzi i przedmiotów jest odczuwalny zaraz po ich włączeniu. Promiennik ciepła posiada grzałkę rozgrzewającą się do bardzo wysokich temperatur, czego efektem jest wytwarzanie promieniowania, które stykając się z ciałem, meblami czy przedmiotami sprawia, że ich temperatura wzrasta niezależnie od temperatury powietrza - w skrócie więc, promiennik podczerwieni nie ogrzewa nam całego pomieszczenia lecz oddziałuje bezpośrednio na te przedmioty, na które skierowany jest strumień promieni.

Pozwala to na stosowanie ich więc również na otwartych przestrzeniach, jak altany ogrodowe czy tarasy.

Podobnie jak w przypadku ogrzewania technicznego, wybierając ogrzewanie domowe, kierujmy się przede wszystkim mocą urządzenia dostosowując ją do kubatury pomieszczenia, które chcemy dogrzać.

Ogrzewanie - krótkie podsumowanie

Ogrzewanie domowe i ogrzewanie techniczne różnią się przede wszystkim przeznaczeniem i potrzebami cieplnymi.

Ogrzewanie domowe musi zapewnić komfort mieszkańcom i spełniać wymagania dotyczące temperatury oraz wilgotności powietrza. W przypadku ogrzewania technicznego, najczęstszym jego celem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury dla procesów produkcyjnych lub magazynowania. Innym ważnym rozróżnieniem jest skala ogrzewania. Ogrzewanie domowe zazwyczaj jest skoncentrowane na jednym, niezbyt wielkim budynku, podczas gdy ogrzewanie techniczne może obejmować zdecydowanie większą kubaturę.    

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2841 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Ok
2024-07-09
część pasuje. dostawa bardzo szybka.
pixel