Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Świdry glebowe

( ilość produktów: 6 )

Czym jest ręczny świder do gleby?

Ręczne świdry do gleby to narzędzia ogrodnicze służące do wykonywania otworów w ziemi, bez konieczności używania narzędzi elektrycznych lub spalinowych. Świder glebowy ręczny to prosta i stała konstrukcja, która składa się z rękojeści i spiralnego wiertła na końcu. Świdry do gleby dzięki swojej konstrukcji pozwalają na efektywne i proste wykonywanie otworów w glebie o różnej średnicy i głębokości. Świder glebowy jest przydatny do sadzenia roślin, wbijania pali ogrodowych, instalacji płotów, a także do innych czynności związanych z pracami glebowymi. Jest przydatny, gdy konieczne jest szybkie i precyzyjne wykonanie otworu bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu. Ze względu na swoją kompaktową budowę, ręczne świdry glebowe są łatwe do przechowywania i transportowania, co sprawia, że są niesamowicie wygodne.

Rodzaje zastosowań świdrów do gleby

Ręczny świder do gleby znajduje szerokie zastosowanie we wszelkich pracach związanych z koniecznością wykonania małego ale głębokiego otworu w glebie. Świder do gleby jest często stosowany do sadzenia roślin, szczególnie cebul kwiatowych, małych krzewów lub drzewek. Umożliwia łatwe tworzenie otworów o odpowiednich wymiarach. Ręczny świder glebowy sprawdzi się idealnie nie tylko do prac ogrodniczych ale także do montażu ogrodzeń i pali. Świder glebowy pomoże nam w przygotowaniu otworów do osadzenia słupków ogrodzeniowych ale także montażu pergoli, pawilonów czy małych altanek.

Jaki świder do gleby?

Na rynku mamy wiele rodzajów ręcznych świdrów do gleby. Kupując tego typu ręczne narzędzie ogrodnicze powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania świdra do gleby. Ważne żeby konstrukcja nie posiadała łączników i była wykonana z wysokiej jakości materiałów dzięki czemu świder będzie wytrzymały i doskonale poradzi sobie z twardą ziemią. Przykładem jest świder DEDRA 80C313. Prosta i stabilna konstrukcja, wysokiej jakości stal borowa oraz wygodna rękojeść sprawia, że świder wyróżnia się znakomitą jakością i jest w stanie posłużyć wiele lat. Decydując się na zakup mamy możliwość również wybrania średnicy świdra, dzięki czemu możemy dopasować jego wymiary pod wielkość otworów, które chcemy nim wykonywać. Odpowiednia średnica świdra do gleby pozwala dopasować narzędzie do zadania.

W przypadku jeśli chcemy wykorzystywać świder do wykonywania otworów pod sadzenie roślin średnica od 110mm do 170mm powinna w zupełności wystarczyć. Średnice 110mm znajdziesz w modelu świdra do gleby DEDRA 80C302, 140 mm w modelu DEDRA 80C303 a 170mm w modelu świdra DEDRA 80C304.

W przypadku potrzeby wykonywania większych otworów z pomocą przychodzą świdry o średnicy od 200 do nawet 250mm, takie jak świder DEDRA 80C317 o średnicy 250 mm. Pamiętaj, że skuteczność ręcznego świdra glebowego może zależeć od rodzaju gleby, w której pracujesz. W przypadku twardszych i ziemistych gruntów może być konieczne stosowanie większej siły, wtedy z pomocą może przyjść spalinowy świder do gleby DEDRA DED8809, który razem z wieloma akcesoriami znajdziesz w naszych narzędziach specjalnych.

Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2754 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Szybko i sprawnie
2024-06-14
Ok
pixel