Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zaciskarki złączek rur

( ilość produktów: 9 )

Wszystko, co należy wiedzieć o PEX :) - czyli rury i zaciskarki do rur PEX

Jeśli chodzi to temat zaciskarek do rur PEX, jest od w zasadzie bardzo prosty, ale żeby dobrze go zrozumieć zacznijmy od początku, czyli odpowiedzenia sobie na pytanie, czym jest taka rura PEX, a dokładniej czym jest materiał użyty do jej stworzenia.

Materiał PEX jest tworzywem sztucznym charakteryzującym się podwyższoną odpornością na wysokie temperatury (od 25°C do 95°C przy pracy ciągłej) jest, więc idealny do stosowania w rurach służących do przesyłu gorącej wody czy w instalacjach grzewczych. Jego kolejnymi cechami - szczególnie patrząc z perspektywy wykonawcy – są elastyczność i lekkość, co zdecydowanie ułatwia montaż takiej rury PEX.

Jedyne, co musimy posiadać, aby takiego montażu dokonać to zaciskarka do rur PEX (znana też, jako praska do zaciskania złączek PEX), gdyż wykonane z tego tworzywa elementy nie mogą być ze sobą klejone, ani zgrzewane. Oprócz zaciskarki musimy zaopatrzyć się w odpowiedniego typu i rozmiaru pierścienie do zaciskarki PEX, choć te zazwyczaj zakupić możemy w zestawie wraz narzędziem, tak jak w przypadku zaciskarki złączek rur PEX DEDRA 1266. No i oczywiście, aby połączyć ze sobą dwie rurki, potrzebujemy elementu, które je ze sobą złączy, czyli różnego rodzaju złączki, kształtki, trójniki itp.

Jeśli chodzi o pierścienie do zaciskarki PEX (czasem określane, jako szczęki) to jak pisaliśmy powyżej mają one swoje rodzaje oraz rozmiary.

Pierścień typ U do zaciskarki złączek rur PEX dostępny jest w naszym sklepie w rozmiarach 16, 20, 25 oraz 32mm, co odzwierciedla standardowe średnice rur typu PEX. Innym rodzajem pierścieni są pierścienie typu H dostępne w takich samych rozmiarach jak ich poprzednicy.

Samo użycie zaciskarki złączek jest również bardzo proste, dlatego każdy, nawet niedoświadczony użytkownik poradzi sobie z jego obsługą.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2558 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
szybko i sprawnie
2024-04-13
jak zwykle szybko i sprawnie
pixel