Inteligentne akcesoria do elektronarzędzi - szybka ładowarka SMART, do akumulatorów DEDRA SAS+ALL

2020-12-28
Inteligentne akcesoria do elektronarzędzi - szybka ładowarka SMART, do akumulatorów DEDRA SAS+ALL

Dlaczego ładowarka Smart jest rzeczywiście mądra?

System jednej baterii Dedra SAS+ALL to szeroka oferta elektronarzędzi i urządzeń ogrodniczych zasilanych akumulatorami o napięciu 18V. Urządzenia te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i świetnymi opiniami Klientów ze względu na jakość oraz szerokość dostępnych elektronarzędzi. W obrębie tego systemu możemy kupić kilkadziesiąt urządzeń i dodatkowo akcesoriów do transportowania i magazynowania naszych ulubionych narzędzi. Dostępne elektronarzędzia akumulatorowe to zarówno typowe wiertarko-wkrętarki, młotowiertarki, zakrętarki, jak i rzadziej spotykane mieszadła, opalarki, czy agregaty malarskie. Z narzędzi ogrodniczych możemy zaopatrzyć się w kosiarki, podkaszarki, nożyce do żywopłotu czy dmuchawy do liści. Do całego systemu producent, czyli Dedra, dołożył również modułowy system skrzynek , które można ze sobą łączyć oraz poręczne torby. System jest cały czas bardzo prężnie rozwijany o nowe modele, więc nie sposób ich tutaj wszystkich wymienić. Jednak podstawę całego systemu stanowią akumulatory i ładowarki, dzięki którym elektronarzędzia są zasilane.

DEDRA to lider elektronarzędzi systemu jednego akumulatora akumulatora w Polsce

Akumulatory to serce systemu jednej baterii Dedra SAS+ALL

W ofercie występują obecnie trzy modele baterii, które można stosować wymiennie do wszystkich wymienionych elektronarzędzi. Różnią się one od siebie pojemnością, za to mają identyczną budowę i system mocowania do elektronarzędzi. Pojemność baterii wyrażana jest w amperogodzianach [Ah] która to miara określa zdolność do zasilania przez konkretny akumulator obwodu elektrycznego prądem o danym natężeniu przez określony czas. Tyle teorii. Oferowane akumulatory posiadają pojemność 2.0 Ah, średni 4.0 Ah, oraz najbardziej pojemny to 5.0 Ah. Trzeba też dodać, że technologia wykonania akumulatora to popularna technologia litowo-jonowa [Li-lon]. Dzięki niej akumulatory są bardzo dobrej jakości, zapewniają długą żywotności i nie mają tzw. efektu pamięci, czyli można je bez szkody dla baterii podładowywać. Jednak same baterie to nie wszystko, bez ładowarki nawet najlepsza bateria będzie służyła tylko do pierwszego rozładowania.

Akumulatory systemu jednej baterii DEDRA SAS+ALL

Oferta ładowarek do akumulatorów Dedra SAS+ALL

Oferta ładowarek składa się obecnie z trzech różnych modeli, tak żeby najlepiej dopasować się do potrzeb użytkownika, czy może użytkowników np. ekipy na budowie. Podstawowy model ładowarki to model DED7038 który pozwala ładować w jednej chwili jeden akumulator z linii SAS+ALL z natężeniem stałym prądu 2,3A. Model dedykowany do użytkowników którzy chcą ładować większą ilość akumulatorów w jednym momencie to model DED7038V. Posiada on dwa sloty na akumulatory i ładuje podobnie jak prostszy model ze stałym natężeniem prądu 2,3A ale na obydwu gniazdach. Dodatkowo posiada ona możliwość podłączenia dwóch kabli USB dzięki którym doładujemy również różne inne urządzenia elektroniczne, choćby smartfon. Najbardziej zaawansowany obecnie model w ofercie Dedry to ładowarka DED7039, która została rozbudowana o inteligentne funkcje sterowania ładowaniem, dzięki temu możemy o niej powiedzieć, że jest to ładowarka SMART. Tą właśnie ładowarkę i zasady jej działania opiszemy w tym wpisie.

Ładowarki systemu jednej baterii DEDRA SAS+ALL

Czasy ładowania akumulatorów systemowych Dedra SAS+ALL przy różnych ładowarkach

Zanim do tego przejdziemy jeszcze szybki rzut okiem na czasy ładowania poszczególnych baterii na poszczególnych ładowarkach:

Ładowarka DED7038 DED7038V DED7039
Pojemność akumulatora/ ilość baterii jakie możemy ładować w jednym momencie 1 2 1
2.0 Ah (DED7032) 60min 60min 30min
4.0 Ah (DED7034) 120min 120min 60min
5.0 Ah (DED7035) 140min 140min 70min


Ładowarka szybka i inteligenta

Najmocniejsza ładowarka systemu Dedra SAS+ALL o symbolu DED7039, została wyposażona w inteligentne funkcje sterujące procesem ładowania, diagnozowania stanu baterii i trybu pracy. Wbudowane funkcje mają sterować trzema oddzielnymi obszarami - chłodzeniem ładowanych akumulatorów, natężeniem prądu podczas ładowania, oraz zestawem diod, które informują użytkownika o obecnym trybie pracy i ewentualnych uszkodzeniach baterii.

Możliwość chłodzenia baterii Dedra SAS+ALL podczas ładowania

Wyobraźmy sobie upalne lato, w cieniu termometr wskazuje ponad 30 stopni Celsjusza, ale w ostatnich dniach poza wysoką temperaturą padał także deszcz. Idealne warunki do szybkiego wzrostu trawy. Nie możemy już dłużej czekać z jej skoszeniem, dlatego wyciągamy naszą kosiarkę akumulatorową (przecież nie chcemy denerwować sąsiada hałasem), podłączamy akumulator DEDRA SAS+ALL i kosimy. Potem jeszcze podkaszarką wyrównujemy trawę przy krawężnikach i trudno dostępnych miejscach. Na koniec jeszcze dmuchawą do liści uprzątamy zalegającą po podkaszarce trawę na chodnikach. W tym momencie bateria jest nie dość, że rozładowana, to jeszcze gorąca. Ta historia mogła wyglądać inaczej, rozgrzany dach, praca zakrętarką udarową przy budowaniu konstrukcji więźby dachowej… Ale chyba już czuć ten upał, także przejdźmy do tego co teraz powinniśmy zrobić. Podłączyć akumulator do ładowania. Bateria nie dość, że już rozgrzana, to podczas ładowania nagrzewa się dodatkowo, szczególnie jeśli natężenie prądu jest aż tak wysokie, czyli 5A. W takich warunkach można by było bardzo łatwo uszkodzić akumulator. Na szczęście wskazana ładowarka ma zintegrowany system chłodzenia akumulatorów, a same baterie z systemu konstrukcyjnie mają wbudowane kanały wentylacyjne. Ładowarka wykrywa przekroczenie temperatury na akumulatorze i jeśli temperatura przekroczy 35' ładowarka włączy wentylator, który dzięki specjalnym kanałom wentylującym będzie schładzał ogniwa akumulatora.

Kanały wentylacyjne i przepływ powietrza w ładowarce i akumulatorach systemu Dedra SAS+ALL

system chłodzenia baterii przez ładowarkę dedra ded7039

Regulowane natężenie prądu ładowania dzięki funkcji SMART

Omawiana ładowarka o symbolu DED7039 różni się od pozostałych ładowarek także tym, że ładuje ze zmiennym natężeniem prądu, który regulowany jest przez mikroprocesor automatycznie. W pozostałych modelach ładowarek, napięcie ładowania jest stałe i wynosi 2,3A, w modelu mocniejszym maksymalna wartość to 5A i z tym natężeniem prądu ładowarka ładuje akumulatory w większości czasu cyklu ładowania, jednak nie w pełnym cyklu. Na początku ładowania, jeśli podłączona do ładowarki bateria ma bardzo niski stan poziomu naładowania ogniw, czyli mówiąc prościej, jeśli rozładowaliśmy ją do zera, ładowarka obniża natężenie prądu i podładowuje wstępnie akumulator na niższym natężeniu. Jeśli taki mocno rozładowany akumulator podłączylibyśmy do ładowania od razu maksymalnym prądem ładowania, moglibyśmy uszkodzić ogniwa, lub w bardziej łagodnej wersji, zmniejszylibyśmy żywotność baterii. Przy ładowarkach o mniejszej mocy taki układ nie jest konieczny, bo natężenie prądu 2,3A jest bezpieczne nawet dla mocno rozładowanych baterii. W efekcie użytkownik otrzymuje ładowarkę, która ładuje bardzo szybko, a jednocześnie nie ma zagrożenia co do uszkodzenia akumulatora. Wszystkie te procesy, zarówno włączenie wentylatora, jak i zmiana natężania prądu ładowania, zachodzą oczywiście automatycznie, dzięki temu użytkownik nie musi się tym zupełniej zajmować, w tym czasie może już cieszyć się wykonaną pracą, lub planować kolejne działania.

System diod które informują o trybie pracy, oraz diagnozowanie stanu baterii systemowych

Ostatecznym obszarem funkcji które chcieliśmy opisać w kontekście omawianej ładowarki, jest system diod które informują użytkownika o trybie pracy ładowarki, stanie naładowania akumulatora, czy ewentualnych uszkodzeniach ładowanej baterii. Jest to najbardziej widoczny dla użytkownika efekt działania inteligentnych funkcji ładowarki, choć nie najważniejszy. I tak dzięki panelowi możemy się dowiedzieć z kolejnych diod o tym, że:

  1. Podłączona – czy ładowarka podłączona jest do sieci (zielona dioda, światło ciągłe).
  2. Ładowanie – dioda informuje czy obecnie akumulator jest ładowany (czerwona dioda, światło ciągłe).
  3. Naładowany – wskaźnik poinformuję o zakończeniu procesu ładowania (zielona i czerwona dioda, światło ciągłe).
  4. Wentylator – jest to dioda informująca o tym czy obecnie ładowarka chłodzi baterię poprzez uruchomienie wewnętrznego wentylatora (zielona dioda, światło pulsujące).
  5. Uszkodzona – tej diody mamy nadzieję nigdy nie zobaczyć podczas użytkowania, wskazuje ona bowiem ewentualne uszkodzenie akumulatora (zielona i czerwona dioda, światło pulsujące).
Szybka ładowarka akumulatorów DEDRA SAS+ALl DED7039

Ładowarka nie tylko mocniejsza, ale też wyposażona w inteligentne sterowanie procesem ładowania

Krótko podsumowując opis ładowarki DED7039 z systemu jednej baterii Dedra SAS+ALL, jej najważniejszym wyróżnikiem jest szybsze ładowanie baterii. Dla użytkownika, który chce zapewnić sobie ciągłość pracy to najważniejsza rzecz. Dzięki szybkiemu ładowaniu potencjalnie możemy mieć mniejszą ilość baterii w naszym komplecie elektronarzędzi, zapewniając sobie ciągłość pracy poprzez skrócenie procesu ładowania. Jednak model ładowarki DED7039 ma jeszcze inne cechy które wyróżniają go od innych ładowarek z systemu, oraz z konkurencyjnych rozwiązań, są to inteligentne funkcje które czuwają, żeby zapewnić nie tylko szybkie, ale i bezpieczne ładowanie, utrzymujące długą żywotność baterii.

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie elektronarzędzi DEDRA SAS+ALL? Przeczytaj nasz Opis systemu jednej baterii - DEDRA SAS+ALL, w którym wyjaśniamy dlaczego na poważnie warto wziąć pod uwagę wybór tego systemu elektronarzędzi.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 108 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-09-14
Wszystkie narzędzia dotarły bardzo szybko. Działają. Miałem uszkodzony pojemnik na farbę - pęknięty. Dostałem nowy parę dni później. Bardzo szybki kontak i reakcja. Ogólnie polecam.
2020-09-21
Bez problemu

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem narzedzia24na7.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę "DEDRA-EXIM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę "DEDRA-EXIM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „ NIE WYRAŻAM ZGODY ” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka prywatności i cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel