Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opaski nylonowe

( ilość produktów: 44 )

Opaski zaciskowetrytki na każdą okoliczność

Nie wydaje nam się, aby uchowała się na świecie, choć jedna osoba, która nie znałaby produktu, jakim jest popularna trytka. Choć nazwa oficjalna to opaska zaciskowa, większość osób używa jej bardziej popularnej wersji.

Skąd w ogóle taki przydomek?

Otóż odpowiedź jest równie prosta, co konstrukcja tego przedmiotu :)

Opaski trytki zawdzięczają swoją nazwę charakterystycznemu dźwiękowi wydawanemu podczas ich zaciągania/zapinania.

Proste, prawda? :)

Fenomenalnym jest fakt, jak wiele zastosowań mają opaski zaciskowe. Najpopularniejszym zastosowaniem jest oczywiście łączenie wiązki kabli pod biurkiem czy telewizorem, zarówno w domu jak i w biurze. Dzięki trytkom kable nie plączą się nam pod nogami, wyglądają estetycznie lub zmniejszają swoją widoczność prawie do zera. Opasek zaciskowych użyjemy wszędzie tam, gdzie chcemy coś przymocować lub połączyć ze sobą dwa elementy, mając przy tym pewność, że połączenie to będzie trwałe. Trytki są bardzo wytrzymałe, a ich rozerwanie za pomocą siły rąk jest graniczące z cudem. Nawet na filmach akcji coraz częściej można zauważyć, że np. porwany/porwana jest związywany trytkami zamiast sznurem czy taśmą :)

Trytka jest tak popularnym produktem, że możemy znaleźć nawet biżuterię zainspirowaną jej wyglądem lub wręcz z niej wykonaną!

Opaska zaciskowa nylonowa – zastosowanie

Opaski nylonowe to w zasadzie najbardziej popularna wersja wśród trytek. Inaczej zwane opaskami kablowymi, służą najczęściej, jak sama nazwa wskazuje do łączenia kabli i przewodów. Oczywiście mają szereg innych zastosowań jak np. mocowanie bannerów oraz plakatów, przypinanie tabliczek informacyjnych czy ulotek, a także wiele, wiele innych. Generalnie nylonowe opaski zaciskowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy szybko i skutecznie coś ze sobą połączyć czy spiąć, a warunki, w których łączone elementy się znajdują nie wymagają od nas zastosowania bardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia czy temperatury opasek metalowych. Stalowe opaski zaciskowe są bardziej specjalistyczne: odporne na wysokie temperatury, korozję oraz chemikalia, mają zastosowanie głownie w branży budowlanej czy przemyśle chemicznym. Oczywiście możemy ich użyć w warunkach domowych, ale dla potrzeb zwykłego użytkownika nylonowa opaska, będzie jak najbardziej wystarczająca.

Na rynku znajdziemy również mnogość kolorów trytek, dzięki czemu z łatwością wybierzemy takie, które dopasują się do odcienia kabli czy ścian. Najpopularniejszymi są oczywiście białe i czarne, ale inne barwy są równie przydatne jak te standardowe. Trytki brązowe i trytki zielone dla przykładu, idealnie sprawdzą się w ogrodzie czy sadzie. Kolorowe trytki przydadzą się również przy segregacji czy organizacji np. w serwerowni, gdzie dane grupy kabli oznaczyć możemy danym odcieniem.

Należy pamiętać, że opaski zaciskowe nylonowe – jak zresztą i każde inne – znajdziemy w różnych rozmiarach. Trytki długie złączą nam większą ilość przedmiotów np. kabli czy przewodów, niż trytki krótkie. Ważna jest również szerokość danej opaski, gdyż wpływa ona na jej wytrzymałość oraz odporność na rozerwanie. Podczas zakupów koniecznie trzeba, więc zwrócić uwagę na te parametry, aby mieć pewność, że produkt spełni nasze potrzeby.

Dla osób potrzebujących innego rodzaju opasek, polecamy zapoznanie się z kategorią trytek metalowych oraz opasek rzepowych.

Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2558 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Ok
2024-04-13
szybko sprawnie
pixel