Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opaski rzepowe

( ilość produktów: 10 )

Opaski rzepowe – system mocowań i organizacji

Opaski na rzep są alternatywą dla popularnych trytek, czyli opasek zaciskowych nylonowych czy stalowych. Swoje główne zastosowanie znajdują podczas łączenia kabli i przewodów.

Opaski rzepowe do kabli – w przeciwieństwie do tradycyjnych opasek zaciskowych – są wielokrotnego użytku, co jest dużym udogodnieniem dla użytkownika. Wykonane z materiału służyć mogą do łączenia delikatnych elementów, bez ryzyka ich uszkodzenia np. otarcia czy porysowania.  W asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo rzepy do kabli w podstawowej barwie czarnej oraz białej, ale także w różnej wersji kolorystycznej.

Opaski zaciskowe rzepowe DEDRA 11RM12152 to opakowanie zawierające 10 sztuk rzepów w mixie kolorów: pomarańczowym, niebieskim, żółtym, czerwonym oraz zielonym. Kolorowe opaski na rzep do kabli sprawdzą się tam gdzie ilość przewodów jest duża, a ich połączenie wymaga dodatkowo posegregowania. Najprostszym przykładem jest serwerownia, gdzie odpowiednie oznaczenie danych grup, bardzo ułatwia pracę podczas np. usuwania różnego rodzaju usterek. Każdy kolor mówi nam, z jaką grupą mamy do czynienia, co niweluje potrzebę ustalania tego za każdym razem.

Jak wspomnieliśmy wcześniej rzepowe opaski kablowe można stosować kilkukrotnie. Jeżeli zdarzy się, że źle połączyliśmy dane elementy, wystarczy odpiąć opaskę i wykorzystać ją ponownie. Tak samo, w przypadku, gdy do złączonej już wiązki, chcemy dołączyć kolejne elementy - wystarczy odpiąć rzep, a następnie po dołożeniu tego co chcieliśmy, zapiąć go ponownie. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż w opaskach zaciskowych nylonowych czy metalowych. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że opaski rzepowe są bardziej podatne na uszkodzenia np. przetarcia oraz mają znacznie mniejszą odporność na rozerwanie czy rozpięcie.

Opaski zaciskowerzepowe, nylonowe, metalowe – co wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które opaski zaciskowe są lepsze. Wszystko ma swoje wady i zalety, dlatego podczas wyboru należy kierować się swoimi rzeczywistymi potrzebami. Jeżeli potrzebujemy mocowania, które służyć ma do spinania drobnych elementów czy niewielkich wiązek kabli spokojnie możemy wybrać rzepowe opaski kablowe. Jeżeli zależy nam na większej wytrzymałości systemu mocowania opaski zaciskowe nylonowe będą dobrym wyborem, jednak kosztem możliwości wielokrotnego użycia. Natomiast, gdy potrzebujemy produktu odpornego na ciężkie warunki, w jakich będzie on używany, najlepszym wyborem będą opaski zaciskowe metalowe.

Jak sami Państwo widzicie, określenie potrzeb, czyli, do czego konkretnie dany produkt będzie wykorzystywany, jest kluczowe, aby dokonać odpowiedniego zakupu.

Zachęcamy, więc do zapoznania się z każdym rodzajem mocowań dostępnych w naszym sklepie, chociażby w celu porównania, co będzie dla Państwa najlepsze.

Udanych zakupów! :)

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2688 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Polecam
2024-05-19
Szybko, sprawnie POLECAM.
pixel