Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Akcesoria do pilarek

( ilość produktów: 26 )

Pilarki do drewna i niezbędne do nich akcesoria

Pilarki do drewna to narzędzia służące do cięcia drewna i innych materiałów drzewnych. Istnieje kilka rodzajów pilarek, z których każda ma swoje zastosowanie i cechy. Istnieje wiele rodzajów pilarek, takich jak chociażby pilarki łańcuchowe (elektryczne czy spalinowe), pilarki tarczowe i ukosowe do precyzyjnego cięcia pod kątem czy pilarki stołowe, służące do cięcia długich elementów drewna. W zależności od potrzeb i rodzaju prac, wybór odpowiedniej pilarki do drewna jest kluczowy. Każdy rodzaj pilarki ma swoje unikalne właściwości i zastosowania, co umożliwia szerokie spektrum zadań związanych z obróbką drewna.

Niezależnie jednak od tego, która pilarka do drewna jest nam potrzebna, tak trzeba pamiętać akcesoriach niezbędnych do jej działania i to właśnie w tym tekście zrobimy krótki research tych najpopularniejszych.

Oto niektóre z nich:

  • Prowadnica do pilarki tarczowej - prowadnica do pilarki tarczowej to długi, wąski element, na którym porusza się piła. Zapewnia ona stabilne prowadzenie piły podczas cięcia, co pozwala uzyskać precyzyjne rezultaty. Pamiętać należy, iż prowadnice do pilarki tarczowej mogą mieć różne rozmiary zależne od posiadanego modelu pilarki, dlatego bezpiecznie wybrać jest ten dedykowany do naszego urządzenia
  • Łańcuch do pilarki - łańcuch do pilarki czy to elektrycznej czy spalinowej to niezbędny element w piłach łańcuchowych pozwalający na ich działanie. Tego rodzaju łańcuch do pilarki składa się z ostrych zębów, które tną drewno podczas pracy. W zależności od rodzaju pilarki i rodzaju drewna, dostępne są różne typy łańcuchów, które różnią się ostrością i wytrzymałością. Łańcuch do pilarki dopasowywujemy do rozmiaru prowadnicy jaką posiadam.
  • Prowadnica do pilarki łańcuchowej - zapewnia stabilne prowadzenie łańcucha i umożliwia precyzyjne cięcie w różnych warunkach. Prowadnica do pilarki łańcuchowej może mieć różne rozmiary (długości), dlatego należy upewnić się iż nasza pilarka będzie kompatybilna z daną prowadnicą.
  • Prowadnica równoległa do pilarki tarczowej - jest to dodatkowa prowadnica stosowana z pilarkami tarczowymi. Pozwala na równoległe cięcie i utrzymanie stałej odległości od krawędzi materiału.
  • Prowadnica wzdłużna do pilarki stołowej - prowadnica wzdłużna stosowana jest przy pilarce stołowej i pomaga w równym prowadzeniu obrabianego elementu. Główną funkcją prowadnicy wzdłużnej jest umożliwienie prowadzenia piły stołowej wzdłuż ścieżki cięcia w sposób stabilny i równoległy do krawędzi obrabianego materiału.

Pilarki do drewna są niezbędnym narzędziem do cięcia drewna i innych materiałów drzewnych, ale aby mogły one wykonywać swoją pracę trzeba pamiętać o odpowiednim osprzęcie do nich takim jak tarcze, prowadnice czy łańcuchy – zależnie oczywiście od rodzaju pilarki jaki posiadamy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi modelami pilarek do drewna oraz osprzętem dobranym specjalnie do nich.

Pozdrawiamy!  

Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2688 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Realizacja zamówienia Super w 100%.Towar zgodny z opisem. Polecam zakupy u Sprzedającego !!!
2024-05-18
Szybko i bezproblemowo. Wstałem sobie nie mogę polecić sklep
pixel