Darmowa dostawa od 300,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pilarki elektryczne

( ilość produktów: 5 )

Piła łańcuchowa – proste narzędzie do pracy z drewnem

Piła łańcuchowa (pilarka) to urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym, szczególnie, jeśli na posesji mamy drzewa, o które chcemy zadbać. Widomo, kiedy zbliża się jesień czas na porządki w ogrodzie, a oprócz np. dmuchawy do liści czy ogrodniczych narzędzi ręcznych, piła łańcuchowa to koleje urządzenie, które umożliwi nam uprzątnięcie ogrodu przed końcem sezonu. Jeśli chodzi o rodzaje pił łańcuchowych to podzielić je możemy zależnie od zasilania na pilarki spalinowe, pilarki elektryczne oraz pilarki akumulatorowe, i to właśnie dwóm ostatnim przyjrzymy się bliżej w tym tekście.

Piła łańcuchowa elektryczna – same plusy, ale czy aby na pewno??

Elektryczna piła łańcuchowa służy do pracy z drewnem – przytniemy nią gałęzie zbyt rozrośniętych drzew, a także potniemy drewno np. na opał. Zasilanie elektryczne sprawia, iż piła łańcuchowa elektryczna jest prosta w obsłudze - nie potrzeba tu, jak w przypadku piły łańcuchowej spalinowej, mieszanki paliwowej czy szarpaka, a aby uruchomić pilarkę wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka i można zacząć pracę. Pilarka elektryczna wytwarza również mniejszy poziom hałasu, co jest ważne, szczególnie podczas pracy w przydomowym ogrodzie czy warsztacie. Sąsiedzi raczej nie byliby zadowoleni, jeśli na podwórku pracowalibyśmy spalinówką – po pierwsze ze względu na hałas właśnie, po drugie przez wzgląd na śmierdzące spaliny wytwarzające się podczas pracy nią.

I tu dochodzimy do kolejnej zalety elektrycznej piły łańcuchowej - jest dużo bardziej ekologiczna i przyjazna środowisku, więc jeśli zależy nam na dobrej kondycji naszej planety, będzie ona idealnym wyborem. Z brakiem emisji spalin wiąże się jeszcze jedna pozytywna cecha pilarki elektrycznej, a jest nią możliwość użytkowania jej w zamkniętych pomieszczeniach jak np. warsztat czy garaż.

Co jeszcze… ach, tak! Waga.

Piła łańcuchowa elektryczna jest lżejsza od spalinowej. Wynika to z dwóch rzeczy: po pierwsze wpływa na to brak zbiornika na paliwo, który jest nieodłącznym elementem piły łańcuchowej spalinowej, a którego pilarka elektryczna jest pozbawiona. Odpada nam więc waga zarówno samego zbiornika jak i paliwa. Po drugie łańcuchowe piły elektryczne są gabarytowo nieco mniejsze, więc i tu producenci mogą uszczknąć nieco wagi urządzenia. Ma to wpływ na komfort pracy, gdyż o ile mamy do przycięcia jedną czy dwie gałęzie nie powinniśmy odczuć zmęczenia związanego z ciężarem pilarki, to podczas pracy ciągłej każdy dekagram mniej, zrobi nam różnicę i pozwoli na dłuższą pracę urządzeniem.

No dobrze, a co z wadami? Niestety nigdy nie jest tak, że dana rzecz czy produkt będzie miało same zalety, więc i tak jest w tym przypadku.

Przede wszystkim zasilanie, a dokładniej rzecz biorąc przewód zasilający… Otóż jak łatwo się domyślić, mocno ogranicza on naszą mobilność, gdyż musimy mieć zawsze dostęp do gniazdka. Pracując więc pilarką elektryczną na terenie oddalonym od jego źródła, możliwie jest jej użytkowanie jedynie po wyposażeniu się w odpowiedniej długości przedłużacz. Nie jest to może jakiś wielki problem, ale dość nazwijmy to upierdliwy. Niestety z tego względu niemożliwe jest również użytkowanie piły elektrycznej w terenie np. w lesie, więc jeśli wiemy, że w takich warunkach przyjdzie nam pracować (bo zajmujemy się przykładowo wycinką drzew), pilarka elektryczna nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Łańcuchowe piły elektryczne mają również nieco krótszą prowadnicę niż spalinowe, co przekłada się na grubość elementu np. gałęzi, jaką możemy nią pociąć, a więc wycinka np. bardzo grubych pni nie będzie taką piłą możliwa.

Czy jest to wada, zależy tak naprawdę od rodzaju i częstotliwości wykonywanej pracy. Według nas piła łańcuchowa elektryczna ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów, dlatego z czystym sumieniem polecamy ją do użytku przydomowego i warsztatowego, czyli de facto do lżejszych prac amatorskich.

Na chwilę obecną w naszym asortymencie znajdują się trzy rodzaje elektrycznych pilarek do drewna. Pilarka łańcuchowa elektryczna DEDRA DED8701 posiada prowadnicę o długości 40 cm (16”) i szerokości rowka 1,3 mm. Prędkość łańcucha w tym modelu pilarki elektrycznej wynosi 13m/s, co zapewnia użytkownikowi szybkie i efektywne cięcie. Dodatkowo beznarzędziowy system napinania łańcucha oraz automatyczny system smarowania łańcucha, ułatwią obsługę urządzenia. Ta pilarka łańcuchowa dostępna jest również w wersji z prowadnicą znanej i cenionej marki OREGON, a znaleźć ją można pod symbolem GARDEN DEDRA DED8702.

Poza standardowymi pilarkami elektrycznymi, rynek oferuje również pilarki łańcuchowe elektryczne na wysięgniku. Wchodzenie na drabinę ze zwykłą piłą łańcuchową niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo, także jest to idealne urządzenie do przycinania gałęzi znajdujących się na znacznych wysokościach. Pilarka łańcuchowa elektryczna Garden DEDRA DED8699 to właśnie tego rodzaju model pilarki. Długość prowadnicy w tym urządzeniu to 20 cm, prędkość łańcucha wynosi 11m/s, a dzięki długiemu wysięgnikowi - urządzenie ma łączną długość 2,85m - skutecznie i bezpiecznie można odciąć gałęzie bez konieczności rozkładania drabiny.

Pilarka łańcuchowa akumulatorowa – alternatywa dla kabla czy spalin

Zdecydowanie najbardziej proekologiczną wersją piły łańcuchowej jest pilarka akumulatorowa. Brak spalin wytwarzanych przez pilarkę to konkretny plus względem naszej planety i środowiska, a co za tym idzie nas samych – naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pilarka akumulatorowa, jak sama jej nazwa wskazuje, zasilana jest akumulatorem, który doładować można za pomocą dedykowanej do niego ładowarki. Z tego względu łączy w sobie zalety zarówno pilarki łańcuchowej elektrycznej, jak i pilarki spalinowej – jest lekka i ekologiczna podobnie jak piła elektryczna, a do tego całkowicie mobilna jak piła spalinowa, jednakże bez szkody dla zdrowia, o czym zresztą pisaliśmy akapit wyżej.

Jednak jak już wspominaliśmy – nic nie składa się z samach plusów…

Akumulatorowa piła łańcuchowa ma określony czas działania, uzależniony od pojemności akumulatora. Jest to niekorzystne w momencie, gdy do wykonania mamy dużą ilość pracy, chyba że zaopatrzymy się w kilka akumulatorów, które będziemy ładować naprzemiennie (jednym pracujemy, drugi w tym czasie ładujemy). Pilarka akumulatorowa polecana jest więc dla użytku przydomowego, do lekkich i raczej krótszych prac. Piła łańcuchowa akumulatorowa DEDRA SAS+ALL DED7095 dla przykładu jest w stanie pracować na akumulatorze 5Ah DED7035 przez ok. 100 cięć (cięcie drewna sosnowego 80 mm), ale dla akumulatora 2Ah DED7032 liczba ta zmniejsza się do ok. 40 cięć. Jak więc widać czasu pracy między akumulatorami o różnej pojemności jest spora, dlatego warto wybrać ten o najwyższej pojemności.

W naszym asortymencie dostępna jest także piła łańcuchowa akumulatorowa zasilana dwoma bateriami, co zapewnia dłuższy czas pracy urządzenia.

Pilarka akumulatorowa DEDRA SAS+ALL DED7195V na dwa akumulatory pracować będzie mniej więcej tak:

  • 2x2Ah - DED7032: ok. 80 cięć (cięcie drewna sosnowego 80 mm)
  • 2x4Ah - DED7034: ok. 200 cięć (cięcie drewna sosnowego 80 mm)
  • 2x5Ah - DED7035: ok. 215 cięcia (cięcie drewna sosnowego 80 mm)

Podobnie jak w przypadku piły łańcuchowej elektrycznej, tak i wśród pilarek akumulatorowych znajdziemy model na wysięgniku, i tu duży plus, gdyż w tym przypadku będzie on bardziej rozbudowany.

W naszym sklepie piła łańcuchowa akumulatorowa na wysięgniku będzie tak naprawdę urządzeniem 4w1.  

Jak to możliwe? Otóż produkt DEDRA SAS+ALL DED7193V posiada cztery wymienne głowice, dzięki którym zamiast jednego narzędzia mamy właśnie, aż cztery, a są nimi pilarka łańcuchowa, nożyce do żywopłotu, podkaszarka oraz wykaszarka – wszystkie oczywiście na wysięgniku i zasilane akumulatorowo.  

Oprócz piły łańcuchowej na wysięgniku istnieje jeszcze jeden produkt, zgoła inny, lecz pozostający w domenie pilarek łańcuchowych akumulatorowych.

Tym urządzeniem jest mini piła łańcuchowa!

Analogicznie do akumulatorowej czy elektrycznej piły łańcuchowej na wysięgniku, która miała za zadanie ułatwić nam pracę na wysokościach, tak ta mini pilarka łańcuchowa zdecydowanie bardziej przyda nam się do precyzyjnych cięć, w trudnodostępnych, lecz pozostających w zasięgu naszych rąk, miejscach. Jeśli więc w gąszczu gałązek, chcemy odciąć czy przyciąć właśnie tę jedną jedyną, nie uszkadzając niechcący jej innych współtowarzyszek mini piła łańcuchowa akumulatorowa DEDRA SAS+ALL DED7099 będzie idealnym do tego narzędziem. Jest też zdecydowanie bardziej poręczna i lżejsza, co przykłada się na komfort pracy oraz wydłuża jej czas.                    

Piła łańcuchowa – kilka słów na koniec

Podsumowując wszystkie wyżej zebrane informacje możemy śmiało stwierdzić, że zarówno elektryczne piły łańcuchowe jak i piły łańcuchowe akumulatorowe, przeznaczone się raczej do użytku przydomowego, do lżejszych, bardziej amatorskich prac. Jeśli więc chcemy wzbogacić nasz „ogrodowy” asortyment w pilarkę, warto rozważyć zakup między tymi dwoma rodzajami. Dla małego, przydomowego ogródka piła łańcuchowa akumulatorowa będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli mamy nieco większą posesję, ze znaczną ilością drzew, można pokusić się już o zakup pilarki łańcuchowej elektrycznej. Dla osób poszukujących bardziej profesjonalnego sprzętu, który służyć będzie np. do pracy zarobkowej przy wycince, polecamy zapoznanie się z ofertą spalinowych pił łańcuchowych.  

Jak zawsze przed zakupem należy określić nasze potrzeby i na spokojnie zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy oraz jak często i jak intensywnie będziemy korzystać z narzędzia – nie ma sensu przepłacać i kupować sprzętu, którego możliwości i tak nie będziemy w pełni wykorzystywać. Zapraszamy do zapoznanie się ze wszystkimi produktami z dziedziny pilarek łańcuchowych – porównanie produktów na pewno ułatwi wybór tego jedynego, odpowiedniego narzędzia :)

Pozdrawiamy!

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 2841 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
część pasuje. dostawa bardzo szybka.
2024-07-06
Bardzo fajna firma. Usługa zrobiona bardzo dobrze, super fachowiec, zna się na swojej robocie. Polecam
pixel